FETÖ’cü Öğretmenler Meslekten Atılırken PKK’lı Öğretmenlerin Yerleri Değiştirilecek

1 Eylül 2016 tarihinde gece yarısı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 672, 673 ve 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) herkesi şaşırtmıştı. 672 sayılı KHK ile 28 bin öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı ile ilişkileri kesilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığından 28 Bin öğretmenin görevine son verilmesini yanında kamudan toplam 50 bin memur atılmıştı. Tüm bu kamudan atılan memurlar FETÖ-PDY terör örgütü bağlantıları olduğu gerekçesiyle görevlerine son verilmişti. Hatta OHAL kapsamında terör örgütü bağlantılı sanılıp önce kapatılan okulların bir kısmı 673 sayılı KHK ile takrar açılıp eğitim öğretime devam etmişlerdi.

PKK Terör Örgütü İlişkili Öğretmenlerin Yerleri Değiştirilecek

FETÖ-PDY  terör örgütü bağlantılı memurlar bir bir kamudan atılırken herkesin aklına şu soru geldi. Peki ya PKK terör örgütüne hizmet edenlerin durumu ne olacak?

Bu soru Başbakan Binali Yıldırım’a da soruldu ve o da bu soruya aşağıdaki cevabı verdi.

Başbakan Binali Yıldırım: “Pkk terör örgütü ile ilişkisi olan 14.000 öğretmen tespit ettik onları başka yerlere aktaracağız.” Terör Örgütü ile ilişkisi olan 14 bin civarı öğretmeni değiştiriyoruz. Oradaki Öğretmenleri başka yerlere alacağız. Bunlar terör örgütüne hizmet eder hale gelmişler.

Bu açıklama bir çok kesimde PKK terör örgütü ilişkili öğretmenlere bir ödül gibi algılandı. Çoğunlukla Doğu illerinde olan bu öğretmenlerin yerleri değiştirilecek bir neyi iller arası yer değiştirme gibi Batı illerine gitme fırsatı gibi algılandı. Herkesin ortak düşüncesi bu öğretmenlerinde meslekten ihraç edilerek ülkemizin birlik ve beraberliğinin ilelebet sürmesidir. Sizler de bu konu hakkındaki görüşlerinizi haberin altına YORUM kısmına yazarak belirtebilirsiniz.

İlk Etapta 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen İstihdam Edeceğiz

”İlk Etapta 15 bin Sözleşmeli Öğretmen istihdam edeceğiz.” dedi. Bütün öğrencilerimize Allah zihin açıklığı versin. Bu sene yeni bir uygulamaya gidiyoruz. Sözleşmeli öğretmen 15 bin ilk etapta işbaşı yapacak. Baştan nereye gideceğini biliyor.

Kurayla, gönülsüz gitmek yerine isteyerek, bilerek giderek heyecanla çalışmalarına başlayacaklar. Terör örgütünün baskısıyla ya da terör örgütüyle ilişkiye girmiş öğretmenleri görevden alıyoruz. Bunlar eğitim yerine terör örgütünün amaçlarına hizmet eder noktaya gelmişler.

5 tane yeni üniversite kurduk. 498 tane engelli öğretmen ataması yapıldı. Bütün müracaatlar atandı. 10 bin 291 yeni derslik hizmete giriyor. 7 bin 800 tane özel okul içinde var. Çıraklık eğitiminde yeni yönteme geçtik. Çıraklık eğitimini zorunlu eğitim kapsamına alıyoruz.

instagram likes kopen

2 yorum

  1. Okulları temizleyin PKK lılardann..facebook hesaplarına bakın .dondurup kapatmamışlar ise.

  2. Kesinlikle pkk lılar okullardan temizlenmeliiiii.akşama kadar ellerinde çay bardakları ile beğenmedikleri devletin maaşını yiyemesinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.