İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Göreve İade Edilen Öğretmenlerin İhraç Edilmesi için Kampanya Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) PKK terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle açığa alınan ve yapılan araştırmalar sonrası ihraç edilmeyip görevlerine iade edilen öğretmenlerin ihraç edilmesi için change.org sitesi üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

Site üzerinden başlatılan kampanyada yapılan açıklamaya göre daha önce PKK terör örgütü bağlantısı tespit edilip görevlerine iade edilen 11 bin 200 öğretmenin görevlerine iade edildikten sonra terör örgütü propagandası yapmaya devam ettikleri bundan dolayı da göreve iadeleri yerine görevden alınması gerektiği belirtilmiştir.

FETÖ-PDY terör örgütü bağlantısı tespit edilen bir çok öğretmen yayımlanan KHK ile görevden ihraç edilirken aynı şekilde ülkenin bütünlüğünü bölmek için terör örgütü propagandası yapan PKK terör örgütünü destekleyen öğretmenler görevlerine iade edilmiştir.

Hala FETÖ-PDY bağlantısı olduğu şüphesiyle binlerce çığa alınmış öğretmen haklarında verilecek kararı beklerken PKK terör örgütü bağlantılı öğretmenler görevlerine iade edilmiştir. Bu durum onları daha da cesaretlendirerek terör örgütüne desteklerini sürdürmeye devam etmektedirler. Bu destek manevi olduğu kadar maddi olarak da sağlanmaktadır.

En son Beşiktaş Bursaspor maçı sonrası Vodafone Arena stadyumunda yapılan ve 44 vatandaşımızın şehit olduğu bombalı saldırıyı üstlenen PKK’yı desteklemek de ihraç gerektiren bir suçtur.

Tüm bu sebeplerden dolayı ülkesi için kendisini feda edecek bir çok öğretmen ve öğretmen adayı varken herhangi bir terör örgütü bağlantısı olan tüm öğretmenlerin görevlerinden ihraç edilmesi gerekmektedir.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.