Halkın adamı İsmail Koncuk’a Twitter üzerinden büyük destek

Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen genel başkanı İsmail Koncuk’un üzerine oynanan oyunlar karşısında kendisine twitter üzerinde destek mesajları yağdı.

Anayasa değişikliği için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkanı Devlet Bahçeli’nin destek vermesi ve anayasanın mecliste onaylanıp referanduma gideceği kesinleştikten sonra sosyal medya üzerinden bir çok kişi taraflarını belli etmeye başladı.

Bakanlar ve bir çok ünlü EVET oyu kullanacaklarını sosyal medya üzerinden belirtirlerken İsmail Koncuk kararlarının HAYIR olacağını belirtmişti. MHP tabanından ve Ülkü ocaklarından bu karara tepki geldi.

Ülkü Ocakları Kamu Sen Genel Merkezine Baskın Yaptı

Ülkü ocaklarına bağlı 30 kişilik bir grup Kamu Sen genel Merkezine baskın yapıp İsmail Koncuk’a gözdağı vererek kararından geri dönmesini istediler. Tabi İsmail Koncuk böyle durumlarla ilk kez karşılaşmıyordu. Bundan daha zor durumda kaldığı olaylarda bile geri adım atmayıp verdiği kararların arkasında durmasıyla bilinen Koncuk bu kararında da geri atmayacaktır.

Twitter’da #SeninleyizİsmailKoncuk TT oldu

İsmail Koncuk’a ülkü ocakları tarafından yapılan bu baskı KamuSen ve Türk Eğitim Sen üyelerini ayağa kaldırdı. Twitter üzerinden başkanlarına sahip çıkan üyeler Twitter’da 2. sıraya kadar yükselerek Türkiye gündemine oturdu. #SeninleyizİsmailKoncuk hashtagi açan üyeler attıkları tweetler ile Türkiye gündeminde 2. sıraya kadar yükseldiler ve uzun bir süre gündemde kaldılar.

Destek Sadece Kendi Üyelerinden Değil

İsmail Koncuk’a sadece Başkanı olduğu sendika üyeleri değil neredeyse her kesimden destek mesajları geldi. Daha önce yapılan anketlerde bile açık ara birinci gelen başkana kişiliğinden dolayı bu etkinlikte de 15 binden fazla tweet atılarak desteklerini belirttiler.

bahçelievler medyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.