HEM Kursları için Gerekli Dökümanlar

Halk Eğitim Merkezleri ek eğitim almak isteyen kişilerin başvuru yaptıkları kurumlardır. Halk eğitim merkezlerinde o kadar fazla kurs çeşidi vardır ki bu kurslarda kursiyerlere birbirinden farklı eğitimler verilmektedir. Bunlardan bazıları dikiş, nakış, örgü, halı dokumacılığı, ingilizce, beden eğitimi, voleybol, resim, ahşap boyamacılığı, ağaç oymacılığı, hat sanatı, halk oyunları, satranç vb. gibi kurslar çoğaltılabilmektedir. Bu kurslarda görev almak isteyenler belirli şartları taşımalıdırlar.

Değişen yönetmelikle birlikte 2018 yılı itibariyle kurs açmak isteyen kişiler öncelikle halk eğitim merkezleri tarafından önceden açılmış olan oryantasyon eğitimi belgesine sahip olmalıdır. Bu belgesi olmayanlar diğer şartları taşısalar da kurs açamayacaklardır. Bu “oryantaston eğitimi belgesi” için ilçenizde bulunan halk eğitim merkezi müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında diğer gerekli olan belgeler aşağıda liste halinde sizlere sunulmuştur.

GENEL KURSLAR İÇİN HAZIRLANMASI GEREKEN BELGELER:

1-Görev Yeri Belgesi

2-Diploma ve Eğiticinin-Öğretmenin Kurs Belgeleri

3-Öğretmen Kurs Başvuru Formu (Kurs Başlangıç ve Bitiş Tarihleri Kurşun Kalemle doldurulmuş şekilde.)

4-Okul İdaresinden Kursun Açılacağı Saatlerde Kurumumuzca Kursun açılmasında Sakınca Yoktur Yazısı.(Kurum Dışında Açılacak Kurslar İçin.)

5-Yıllık Plan.

6-Kursiyer Listesi.

7-Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavlarına Hazırlık Kursları 4.Sınıflar için veli dilekçesi.

8-Her kurs için öğretmen başvuru formu

9-Öğrenci başvuru belgesi (her kurs için ayrı ayrı düzenlenecek, yıl sonunda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecek).

10-Sınıf defteri (her kurs için ayrı ayrı düzenlenecek her gün Okul müdür yardımcısına her Cuma günü Okul müdürüne imzalattırılıp ,yıl sonunda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecek).

11-PES sistemine Öğretmen girişinin yapılması (HEM’de yapılacak).

12-Kursiyer isimlerinin sisteme girilmesi ( Kurs açıldıktan sonra yapılacak).

13-Kursun onayının alınıp alınmadığının denetlenmesi (Kurs açıldıktan sonra HEM’e sorulacak).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.