MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi

Ülkede hanelerin %96’sında cep telefonu var, internet kullananların %80,9’u sosyal medya profili oluşturmak, mesaj göndermek ve içerik paylaşmak için internet kullanıyor.

İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi
  • 14.02.2016
  • 181 kez okundu

İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi

İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği KASAD tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Orta Öğretimde İnternet Bağımlılığını Önleme Projesinin kapanış etkinliğine Sare Davutoğlu katıldı.

Davutoğlu çocuklar için yapılan her gelişmenin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Bilişim dünyasında yaşanan gelişmelerin çocuk ve gençlerdeki olumsuz etkilerine ve zararlı kullanımlara karşı önlem almanın hayati öneme sahip olduğunu belirten Sare Davutoğlu, Türkiye gibi genç nüfusa sahip olan ülkelerde bu tarz çalışmaların sayısının ve kalitesinin önemli olduğunu belirtti.

Davutoğlu ayrıca zaman geçtikçe çocukların bilgisayarla tanışma yaşının düştüğünü, neredeyse bebek yaştakilerin iyi birer telefon, tablet, bilgisayar kullanıcı olduklarını söyledi. Bu hususta çocukların ve gençlerin internet ve bilgisayardan maksimum faydayı almaları gerektiğini iletti.

TUİK verilerine değinen Davutoğlu 16 yaş gurubunda internet kullanımının %54,8 ülke genelinde ise %60,5 olduğunu hatırlattı. Ülkede hanelerin %96’sında cep telefonu var, internet kullananların %80,9’u sosyal medya profili oluşturmak, mesaj göndermek ve içerik paylaşmak için internet kullanıyor.

Yani özetle internet bilgi paylaşımı değil, sosyal medya amacı ile kullanılıyor, internetin doğru kullanımının yaygınlaştırılması gerekiyor.

Sare Davutoğlu proje kapsamındaki faaliyetlere de değindi, proje kapsamında çocukların doğru internet kullanımında etkili olması planlanan Toprak ile Yağmur çevrimiçi kitabının faydalı olacağını ve Yüz Yüze Projesini anlattı.

Programa Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarına projeye paydaş oldukları için teşekkürlerini iletti.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ