İŞKUR’dan Öğrencilere Destek

İŞKUR öğrenciler için yeni bir atılım yapıyor. Başarı düzeyi yüksek öğrenciler için kariyer danışmanlığı yapmayı planlayan İŞKUR orta okul ve lise öğrencilerine bu konuda destek vermeye hazırlanıyor.

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı İŞKUR bünyesinde meslek danışmanlarının sayısının 3 bin 808 kişi olduğunu belirterek İŞKUR’un öğrencilere mesleki eğitim imkanları ve üst kademe eğitim-öğretim seçenekleri ile ilgili gerekli bilgilerin İŞKUR danışmanlarınca verileceğini açıkladı. AA muhabirine açıklamalarda bulunan İşkur Genel Müdürü Nusret Yazıcı bilgi seviyesini arttırmak amacı ile Meslek Seçimine Destek Dergisi hazırlandığını ve bu dergi ile hem öğrencileri hem de velileri bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Derginin bu sene bütün ortaokul ve liselere dağıtılacağını belirten İşkur Genel Müdürü Nusret Yazıcı 2015 eğitim-öğretim yılı bitmeden derginin tüm okullara dağıtılmış olacağını ve okullara ziyaretlerin yapılacağını belirtti. İçinde bulunduğumuz yüzyılda aranan beceriler konusunda hem ailelere hem de öğrencilere bilgi vermek istediklerini belirten İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı; aileleri bilgilendirerek çocuklarına uygun meslek seçimi konusunda daha sağlıklı kararlar verilebileceğinin altını çizdi.

Dünya hızla bilim ve teknolojide hız kesmeden ilerliyor. Gelişen ve değişen dünyanın ekseni teknoloji alanına kayıyor. Bilim ve teknolojide üstün becerilere sahip olan öğrencilerin doğru yönlendirilmesi bu açıdan önem taşıyor. İŞKUR öğrencilerin doğru mesleği seçmeleri konusunda öğrencilere yardımcı olmak ve velileri bilgilendirmek için gerekli çalışmalara başladı.

Bir yorum

  1. İşkurun bu tür projeleri insanları daha iyi aydınlatarak teknoloji be bilime karşı daha duyarlı olmamıza yard. edeblir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.