MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İyi Ahlaklı Gençler

Çok öğretmen gördüm ama ne yazık ki gerçek bir eğitmen görmedim

İyi Ahlaklı Gençler
  • 22.02.2016
  • 285 kez okundu

İyi Ahlaklı Gençler

Günümüzde öğrenci olmakta, öğretmen olmakta çok zor hale gelmiştir. Bunun nedenine baktığımız zaman öğretmenler isteksiz ve zorunlu ders anlatıyor. Öğrenciler ise akşam olsa da eve gitsek derdinden okula önem vermiyor.

Aslında söylemek istediğim; öğretmenlerimiz çocuklara şefkat ile yaklaşsa onların başarılarını ödüllendirse, saçlarını okşasa, okuldaki derslerin belli bir zaman sonra unutula bilineceğini aslında iyi ahlaklı birer öğrenci insan olmaları gerektiğini anlatsa öğretse çocuklara anne baba hakkını öğretmen sevgisini gösterse bu çocuklar okuldan bunalır mı? Tabi ki hayır neden bunalsın neden gitmek istemesin insan sevindiğini bildiği bir kişiden hiçbir zaman kaçmaz, tam tersi ona yaklaşır. Onun en gözde öğrencisi olmak için çabalar benim böyle bir tane öğretmenim vardı. Diğerleri ne yazık ki böyle değillerdi ve kendisi matematik öğretmenimdi onun sevgi ve şefkati bende matematik sevgisi oluşturdu. Öğrencilik hayatım boyunca en başarılı dersimdi. Öğretmenlerimiz buna neden dikkat etmiyor şaşırıyorum. Öğretmenlik, sadece para kazanma yolu olmamalı. Öğretmenlik bir şefkat kucağı bir örnek insan olmalı öğrencilerine ileride ne olmak istiyorsun denildiği zaman öğretmenim gibi olmak istiyorum demeli, bunu kaç öğretmenin öğrencisi söylüyor. Okul bahçelerini geziyorum. Şu öğretmen bunu dövmüş şu öğretmen bu çocuğu sınıfta rezil etmiş. Kusura bakmasınlar ama öğretmenlik öğrenci tersleme bağırma kızma mertebesi değil, örnek insan mertebesi sabırlı olma doğruyu gösterme mertebesi şimdi şunu söyleyen öğretmenlerimiz olur. Bu makaleyi yazmak kolay gel benim öğrencilerimi gör diye sitem eden tabi olacak bu eğitimi ilk okul 1. Sınıftan itibaren verdiğiniz zaman güze ahlak ve saygı eğitimini emin olun o çocuklar size saygıdan her gördüklerinde ellerinize yapışıp öpmek için sıraya girerler günümüzdeki öğrenciler bu sevgiye şefkate muhtaçlar.

Bu yazıyı neden kaleme aldım diye merak ediyor olabilirsiniz, nedeni ise çok öğretmen gördüm ama ne yazık ki gerçek bir eğitmen görmedim. Belki birkaç öğretmenimiz okurda bu durumu fark eder diye düşündüm.

Fırat YILMAZ – İyi Ahlaklı Gençler

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmayacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Maliye Bakanlığından aldığı öğretmen atama yetkisini ne zaman kullanacak? Kasım ayında öğretmen ataması olacak mı?
Resmi Bayramlar Tören ve Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Resmi bayram yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Garnizon komutanlığının çelenk yerleştirme ve kutlamalara katılma durumunda değişiklik yapıldı.
Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ