Kabanla Eğitim Velileri İsyan Ettirdi

Gaziantep’in Kozanlı Mahallesinde 11 dersliği bulunan, Sakarya İlk Öğretim Okulunda 350 dolaylarında öğrenci eğitim görmektedir. Okul öğrencilerinin bir kısmının velileri, geçtiğimiz günlerde okul bahçesinde toplanarak, çocuklarının okulda kabanla eğitim görmelerinden bir hayli şikayetçi olmuşlardı. Aileler okulun kaloriferlerinin yanmadığını, bu sebeple çocuklarının kabanla derse girdiğini dile getirdiler. Ayrıca okul ile alakalı olarak “harabe” ifadesini kullandılar. Velilerin şikayetine göre okulda hiçbir kaloriferin yanmadığı, okul kapılarının kırık olduğu ve temizlik adına hiç bir şey görmediklerini dile getirdiler. Böyle bir okulda öğrenciler nasıl verimli bir eğitim görebilirdi ki.

Aileler tüm bu şikayetlere rağmen okul yönetiminin hiçte oralı olmadığını düşünerek kendi aralarında toplanıp imza kampanyası düzenlemişlerdi.  Öğrenci aileleri, bunların dışında okul yönetiminin güvenlik konusundada hassasiyet göstermediklerini dile getirdiler. Okul çevresi ve bahçesinde hemen hemen hergün madde bağımlısı gençlerin, çocuklarını rahatsız ettiğini ifade ettiler.  Tüm bu sorunları okul yönetimine ilettikleri halde hiçbir değişim görmedikleri için, imza topladıkları kağıtları, Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar taşıdılar.

Milli Eğitim Bakanlığından gelen açıklama şöyle oldu;

Okuldaki ısınma problemi kısa bir süre önce meydana geldi, en kısa sürede giderilebilecek bir sorun ve sorunun giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Aileler okuldaki eğitim ve okul dışındaki olumsuzluklardan oldukça tereddütlü, çocuklarının artık daha temiz bir eğitim almasını istiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.