MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kapatılan Okulda Okuyan Öğrenciler için Nakil Fırsatı

Kapatılan liseye TEOG puanı ile tercih yapıp yerleşen öğrencilerin kayıtları okulun kapatılması ile silindi. Bu öğrencilerin durumu ne olacak?

Kapatılan Okulda Okuyan Öğrenciler için Nakil Fırsatı
  • 26.07.2016
  • 786 kez okundu

Kapatılan Okulda Okuyan Öğrenciler için Nakil Fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) doğrultusunda FETÖ-PDY bağlantılı eğitim kurumlarını kapattı. Kapatılan kurumlar ilkokuldan yüksek öğretime bir çok kurumu kapsıyor.

Okullar kapatıldı fakat bu okulda okuyan bir çok öğrenci açıkta kaldı ve ne yapacakları konusunda resmi bir açıklama yapılmamıştı. Sadece kapatılan üniversitelerdeki öğrenciler için aynı ildeki bir başka vakıf yada devlet üniversitesine geçme hakkı tanındı. İlgili haberimiz için TIKLAYINIZ.

Kapatılan Okullardaki Öğrencilere Bir Defaya Mahsus 30 Eylül 2016’ya Kadar Nakil Hakkı Tanındı

Bakanlık bu okullarda okuyan öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için 30 Eylül 20126 tarihinde kadar bir başka okula nakil hakkı tanıdı. Bu hakkın 2015-2016 eğitim öğretim yılı için bir defaya mahsus olduğu açıklandı.

Nakil Yaptırırken Adres Bilgisi Baz Alınıyor

Veliler çocuklarının bir başka ilkokul, ortaokul ya da imam hatip ortaokuluna nakillerini isterken adres bilgilerinin olduğu bölgedeki, okulları seçmek zorundalar. Çünkü okul nakilleri adrese dayalı sistem üzerinden otomatik olarak yapılıyor. Başka adrese kayıtlı bir öğrenci nakil sırasında TC Kimlik numarasından ortaya çıkıyor ve sistem o öğrencinin nakil işlemine onay vermiyor.

Lise Nakilleri için TEOG Puanı ya da Okulun Taban Puanına Bakılacak

 

Kapatılan özel ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrenciler ise nakil isteyecekleri liselerin taban puanlarına göre nakillerini isteyebilecekler. Taban puan şartı aramayan denk liseler için işlemler daha hızlı olacak ve öğrenci direk okula gidebilecek.

Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Nakil yaptırmak isteyen veli çocuğu ile birlikte direk nakil yaptıracağı okula gider ve çocuğun kimliği ile işlem başlar. Nakil yaptıracağı okul E-Okul sistemi üzerinden öğrencinin TC kimlik numarası ile öğrenciyi okula naklini ister. Öğrencinin eski okulu da nakil işlemini onaylar ve nakil gerçekleşmiş olur.

Kapatılan Okula TEOG Tercihi Yapan Öğrencilerin Durumu

Kapatılan liseye TEOG puanı ile tercih yapıp yerleşen öğrencilerin kayıtları okulun kapatılması ile silindi. Bu durumda olan öğrenciler TEOG tercih başvuru son tarihi olan 29 TEmmuz 2016 saat 17.00’ye kadar yeniden tercih yapabilecekler.

www.mebajans.net

 

Bir önceki yazımız olan 2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihleri, Maaşları ve Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde 2016 ağustos ücretli öğretmenlik, 2016 ücretli öğretmen alan iller ve 2016 ücretli öğretmen başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ