İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MEB Üstüne Düşen Misyonu Yerine Getirdi

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör örgütü olaylarından dolayı doğuda okullarda eğitim ve öğretimini fedakar eğitimcileriyle yürüten öğrenciler bu olaylardan en çok yara olanlardan. Hepinizin bildiği gibi terör örgütünün okullara karşı gerçekleştirdiği olaylar hepimizi gönülden yaraladı. Bırakın bunu bir tarafa yaşıtları okullarında eğitimlerine sarılıp teneffüs aralarında hayata kahkahalarıyla renk katarken diğer tarafta silahların gölgesinde serseri bir merminin nereden geleceğini düşüncesiyle eğitim almaya bir yere kadar devam edebildi. Bu çok acı. Hep düşündüm bu çocukların tek sucu doğuda mı doğmaktı. Onlarında hayalleri hedefleri mutlaka vardı.

cizrede-gece-atese-verilen-okul-bugun-egitime-baslayamadi-CHA-1535781-2-t

Öyle bir noktaya geldi ki bu iş 11 Bin 716 öğrenci eğitimden mahrum kaldı. Umutları tam tükenmişken DEVLET işe koyarak üstüne düşen misyonu yerine getirerek tam not almayı başardı.. Diyarbakır’ın Sur ve Yenişehir ilçelerinde 775, Şırnak’ın Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde bin 761, Mardin’in Dargeçit ve Nusaybin ilçelerinde 9 bin 548 olmak üzere 11 bin 716 öğrenciye telafi eğitimi verildi. Bu öğrencilerin bin 980’ini 8’inci, bin 978’ini 12’inci ve 7 bin 756’sını diğer sınıflara gidenler oluşturdu. Bunların, 3 bin 467’si yatılı, 8 bin 247’si yerleşik öğrencilerden oluştu yarıyıl tatilinde bu öğrenciler için görevlendirilen 672 öğretmen ile aradaki açığı hızla kapatarak deneme sınavları ile hızlandırılmış eğitimle öğrenciler LGS ve LYS ye hazırlandı.

Efendiler insanlar doğacakları yeri seçemediklerinden dolayı kimi kuş tüyü yataklarda kimi normal apartmanlarda kimileri de silahların gölgesinde mermi sesiyle büyür. Ama Ulus olarak her çocuk eşit eğitim hakkına sahiptir. MEB ‘de bunun farkına varmış olacak ki bu sefer masaya vurup aydınlık yarınlara adım atacak öğrencilerinden elinden tutarak önlerini açtı. Bize de bu davranışa şapka çıkarmak düştü.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.