MEB, YÖNETİCİ MÜLAKATLARINDA HAK GASPINA İZİN VERMEMELİDİR!

MEB, YÖNETİCİ MÜLAKATLARINDA HAK GASPINA İZİN VERMEMELİDİR!

Türk Eğitim Sen olarak her zaman karşı olduğumuz hak ve emek gaspı diye nitelendirdiğimiz “mülakat sistemi” ile MEB’de eğitim kurumları yöneticilikleri için 18-31 Temmuz tarihlerinde yönetici belirleme mülakatları yapılacak.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk,yönetici mülakatlarında yazılı sınav puanı ölçüsünde değerlendirme yapılacağını duyurmuştu. Bir dönem önceki öğretmen atama ve görevde yükselme mülakatlarında yazılı puanları verilerek, kul hak yenilmesi önlenmişti.

Samsun il milli eğitim müdürlüğünde de 18 temmuzda başlayan yönetici belirleme mülakat komisyonlarından beklenen, verilen sözlere dayanarak, yönetici mülakatlarının da aynı usulle yürütülmesi ve sayın bakanımızın talimatlarına uyulmasıdır.

MEB Ziya Selçuk’un da defalarca ifade ettiği gibi, “Mekke’nin anahtarını ehline veren bir kültürün yolcuları olanlar, “kenar mahalle” okulunu dahi ehil ellere teslim etmekten kaçınmamalıdır.”

Ümit ediyoruz ki;Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz komisyonları yönetici mülakatlarında adaleti korur ve yıllardır daha önceden yapılmış olan haksız uygulamalara geçit vermez.

Komisyonlarda görev alan yöneticiler de okul idarecilerini seçerken sendika/cemiyet/dernek aidiyetleri üzerinden değil, liyakat ve ehliyet esasına göre karar vermelidirler.

Kul hakkı gasp edenlerin günahlarına ortak olmamalıdırlar.

Bilinmelidir ki Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube olarak sürecin takipçisi olacak ve olumlu-olumsuz gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız.

BÜNYAMİN KAMÇİ TÜRK EĞİTİM SEN SAMSUN 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.