Mebbis Hayalleri Suya Düşürdü

Mebbis Giriş Ekranı Değişti

Yaklaşık 10 gün öncesinde MEBBİS ana sayfasında bir geri sayım banner olarak yayınlanmıştı. Bu geri sayım hesaplandığında 24 Kasım 2014 Öğretmenler gününü gösteriyordu. Sosyal medyada ve öğretmenler arasında haber yayıldıkça çeşitli tahminler de bulunulmuş 24 Kasım Öğretmenler Gününde büyük sürprizler bekleyenler olmuştu. Tüm Öğretmenlere kademe ilerlemesi, Müdürlük atama sonuçları, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün tatil olacağı, tabi unutmadan Öğretmenlere 1 maaş ikramiye tahminleri havada uçuşmuştu.

Hatta geri sayım o kadar güzel ilerliyordu ki maaş ödülü bile az gelecekmiş gibi bir izlenim oluşmuştu. Çünkü ilk defa öğretmenlerle ilgili resmi bir kurum öğretmenler gününe denk gelen bir tarihe doğru geri sayım yapıyordu ve bu resmi bir kurumdu. Öğretmen bilgilerinin saklandığı MEBBİS’ti. Kademe verilecek, derece verilecek gibi beklentiler de yok değildi. Bundan dolayı öğretmenler arasında gündem oluşturmayı başarmıştı. Herkes mebbis sitesinin öğretmenler günü geri sayımı tamamlayıp ortaya çıkacak sonucu bekliyordu.

Ve beklenen gün geldi çattı. Geri sayım sonlanmasıyla tasarımın değişeceği tahmininde bulunanların tahmini doğru çıktı. 24 Kasım 2014 tarihi itibariyle MEBBİS yeni yüzüyle karşılayacak MEB personelini. Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.


 

mebbis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.