MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MEB’den Öğretmenlere Bir Yasak Daha

MEB’in Resmi Yazısına Göre Öğretmenler Artık Buralarda Sigara İçemeyecek…

MEB’den Öğretmenlere Bir Yasak Daha
  • 24.01.2016
  • 795 kez okundu

Öğrencilerin görebileceği yerlerde öğretmenlere sigara yasağı…

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Müdürlüğü kararına göre, öğretmenler bahçe kapısı, okul bahçesinin dışı ve öğrencilerin görebileceği yerde sigara içemeyecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine 15 Ocak’ta gönderilen yazıda tütün kontrolü çalışmaları kapsamında tütün ürünleri; okul öncesi eğitim kurumlarının, dershaneler, özel eğitim ve öğretim kurumları dahil olmak üzere ilk ve orta öğrenim kurumlarının kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı ve açık alanlarında tüketilemez. Hükmü getirilmiştir, gönderilen hükümde şu bilgiler yer aldı;

Okullarda görev yapan idareci, öğretmen ve diğer personelin okul içerisinde ve bahçesinde sigara kullandığına dair Bakanlığımıza zaman zaman şikayetler gelmektedir. Bu kapsamda 27 Mayıs 2008 tarihli ve26888 sayılı “Kamu Kuram ve Kuruluşlarına Ait Yer, Araç, Bina ve Tesislerde Tütün Ürünleri Tüketenlere Verilecek İdari Yaptırım Kararlarının Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında okullarda en az iki personelin yetkilendirilerek gerekli kontrolleri yapmasının sağlanması ve tülün ürünlerinin tüketilmesine rastlanılması halimle mezkur Tebliğ hükümlerine göre işlem tesis edilmesi gerekmektedir.

Bilindiği üzere öğretmenler, okul çağındaki çocuklarımızın rol model olarak benimsediği önemli karakterlerin başında gelmektedir. Sadece öğrenciler değil toplumun tümü tarafından da rol model olarak kabul edilen öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin herkes  tarafından görülebilir alanlarda tütün ürünü kullanmaları, özellikle öğrenciler üzerinde olumsuz bir etki oluşturduğu ve çocuklarımızın tütüne başlamaları noktasında özendirici olabildiği ortadadır.

Bu kapsamda; idareci, öğretmen ve diğer personele 4207 sayılı Kanunla yasaklanmayan ancak, öğrencilerin görebileceği alanlarda tütün ürünü tüketmemeleri noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerine yönelik bilgilendirmenin yapılması istendi.

İlgili yazılar:

15012016-00538181_sayfa_1

15012016-00538181_sayfa_2

15012016-00538181_sayfa_3

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ