MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,07 / Satış: 3,08
€ EURO → Alış: 3,35 / Satış: 3,36

Meleklerden Eğitimcilere Çağrı Var…

Aydın KARADENİZ – Meleklerden Eğitimcilere Çağrı Var…

Meleklerden Eğitimcilere Çağrı Var…
  • 08.01.2016
  • 247 kez okundu

MELEKLERDEN EĞİTİMCİLERE ÇAĞRI VAR…

Duyun sesimizi; Türkiye’nin dört bir yanında eğitim yapan, bu işe gönül vermiş , vicdanıyla hesaplaşan, ettiği yemine sadık kalan eğitimcilere değil sözümüz. Eğitime tam gönül vermeyen ”adam sende ” diye geçiştirenlere.

Kırılmayın, çünkü kırılan biz ve ebeveynlerimiz oluyor. Yeter, durun artık.. Kimsenin hakkı yok bizi size emanet eden gül yüzlüm annemi üzmeye, anlıyor musunuz ? Hiç kimse bize dünyaya gelmek istiyor musun, yolun çok zor demedi. Dünyaya ilk gözlerimizi açtığımızda ağlasa mı sevinse mi ne yapacağını bilemeyen anneme artık şok yaşatmayın. Biz onunla çok zorlu bir yoldan geçtik. Kah inatlaştık, kah güldük. Öyle anlar oldu ki birbirimize sarıldık. Düşe kalka geldik bu günlere. Ebeveynlerimiz bizi bir gün bir çok yaşıtlarımın olduğu ve hiç tanımadığım öğretmenime emanet edip durumumu uzun uzun anlattılar. Kaynaştırma öğrencisi dediler benim için. Bu benim ve ailemin ilk büyük sınavıydı Ah annemin gözlerinin içinin parlamasını görecektiniz. Âmâ sizler ( istisnalar hariç) bizlerle uğraşmayı külfet bildiniz. Diğer yaşıtlarıma gösterdiğiniz ilgiyi bana göstermekten aciz kaldınız. Onlar bireysel etkinliklerde bulunurken, beni yanınıza alıp yardım bile etmediniz; kendi halime bıraktınız. Öyle zamanlar oldu ki, yaşıtlarımın acımasız tavırlarını bile görmezden geldiniz.

Şimdi soruyorum ben size ; akşam yastığa başınızı koyduğunuzda vicdanınız rahat uyuyabiliyor musunuz ? Bu işe tam anlamıyla gönül veren, gerçek eğitimcileri görmüyor, duymuyor musunuz ? Ne büyük başarılara imza atıyorlar. Bu işi yapamıyor, beceremiyorsanız bırakın eğitmenliği Bizler karşılıksız severiz bizi seveni. Az emekle çok şeyler yaparız, azıcık çok azıcık sabır gösterebilseniz. Eğer bu devlet bize kaynaştırma öğrencisi hakkını verdiyse, izinde göreviniz diğer çocuklarla bizi kaynaştırmanız, etkinliklerde birlikte görev almamızı sağlamanız. Yarın sizin ne olacağınız meçhul bunu da mı düşünmüyor musunuz ?

Öyle eğitimciler tanıyoruz ki bizler ve ebeveynlerimiz, önünde saygıyla eğilecek, onları ayakta alkışlayacağımız mert, dürüst ve görevinin bilincinde olan. Kolayı seçmeyip zoru başarmak için uğraşan ve birer tomurcuk olarak ellerine verilen bizlerden meyveler alan. İşte gerçek eğitmenler bunlar. Siz ve sizin gibiler uyanın uyuduğunuz uykudan. Bizim eğitim hakkımıza saygı duyup sahip çıkın. Bizler kuvvetli bir dayanışma içindeyiz. Eğer el ele verirsek sizler toplumun dışında birer kara leke olarak kalırsınız.

Biz melekleri topluma kazandırmak için çaba gösteren, bizlerle adeta bütünleşen, topluma kazandırmaya çalışan eğitimcilere biz ve ebeveynlerimiz minnettarız. Nicelerimizi kazandırdılar topluma. Siz ve sizin gibi bizleri birer külfet gören, uğraşma eğiliminde bile bulunmayan hatta sınıfında olmasından huzursuzluk duyanlara söyleyeceğim tek sözüm var. ” Sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum” Yaratandan ötürü severim yaratılanı sözü bile size bir şey ifade etmiyor demek ki. Unutmayın ki, bizlerinde yaşamaya hakkı var bu toplumda. Ne siz nede sizin gibiler bu hakkı elimizden hiçbir zaman alamayacaksınız. Çünkü biz doğudan batıya kadar kocaman bir aileyiz. Bir kıvılcım yeter ateşlemeye ebeveynlerimizi. Bizde nefes alıyor, seviniyor, gülüyor, ağlıyoruz. Bu yaşamda bizimde yerimiz var. Eğitim bizim de en doğal hakkımız. Bunu da bizden esirgeyen eğitimcilerden gerekirse söke söke alırız.

Şunu hiç unutmayalım ne olur. Bu işi gönülsüz yapan eğitimciler kuşun yuvaya, arının çiçeğe, toprağın suya, insanın insana, bir evladın anaya nasıl ihtiyacı varsa; biz meleklerinde sizin emeğinize, sevginize, vicdanınızın sesine, eğitiminize ihtiyacımız var.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ