Memurların Yıllık İzinleri İptal Edildi ve Yurt Dışına Çıkma Yasağı Getirildi

15 Temmuz 2016 darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı ve FETÖ-PDY terör örgütü bağlantıları tespit edilen memurlara açığa alınmaya başladı.

Hatta bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin 200 kamu personelini açığa aldığını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla tüm kamu kuruluşlarına gönderilen yazıda tüm memurların yıllık izinlerinin iptal edildiği ve ivedilikle görev yerlerine dönmelerini istedi.

Yıllık izinlerin iptal edilmesi akıllara öğretmenlerin durumunu getirdi. Öğretmenler bu kapsamda değerlendirilmiyor sadece müdür ve müdür yardımcılarını kapsamaktadır.

Çünkü 657 sayılı devlet memurları kanununda öğretmenlerin yıllık izin hakkı yoktur denilmektedir. Bu sebepler öğretmenler bu durumdan etkilenmemektedir.

Ayrıca tüm memurlara yurt dışına çıkma yasağı getirildi. Yurt dışına çıkma yasağı öğretmenleri de kapsamaktadır. 15 Temmuz 2016’dan önce yurt dışına çıkanlar için sıkıntılı bir durum bulunmamaktadır. Buradaki amaç ülkeye darbe girişimde bulunanların bu başarısız darbe sonucunda yurtdışına kaçarak saklanmalarını engellemektir. Bundan dolayı memurların tüm yurtdışına çıkışlarına yasak getirilmiştir. Yasak kaldırıldığında sitemizden mutlaka haberi yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.