MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Milli Eğitim Bakanlığının Yeni Uygulaması

Yeni Atanan Öğretmenlere Oryantasyon Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığının Yeni Uygulaması
  • 30.10.2015
  • 761 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığının Yeni Uygulaması

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tasarlamış olduğu yeni uygulama ile birlikte ilk defa ataması yapılan öğretmenlerin oryantasyon eğitimine tabi tutulacağı belirtilmiştir. Aynı zamanda doğu ataması gerçekleşmiş olan öğretmenlere Kürtçe eğitim verileceği de gündeme gelmiştir.

Yeni Atanan Öğretmenlere Oryantasyon Eğitimi

Şubat ayında atanacak olan öğretmenler, dönem ortası olması münasebeti ile kendi istekleri doğrultusunda atandıkları illere gitmeyebilecekler. Buna göre yeni ataması çıkan öğretmenler şubat ayından itibaren dönemin sonuna kadar kendi tercihleri doğrultusunda bulundukları illerde, mezun oldukları illerde ya da atandıkları illerde oryantasyon eğitimi alarak aynı zamanda staj dönemi geçirecekler. Böylece öğretmenler eğer isterlere ataması çıkan illere bir sonraki eğitim öğretim dönemine kadar gitmeyebilecekler.

Danışman Öğretmen Uygulaması

2016 Şubat döneminde ataması çıkan yeni öğretmenlerine ikinci sömestri dönemi boyunca danışman öğretmen atanacak. Böylelikle yeni öğretmenler kendileri için belirlenmiş danışman öğretmen aracılığıyla oryantasyon eğitimi ya da hizmet iç eğitimine tabi tutulacak. Bahsi geçen bu danışman öğretmenler şimdiden belirlenmeye başlamakla birlikte hizmet süresi en az 10 yıl olan tecrübeli öğretmenlerden belirlenmektedir. Ataması yapılacak olan yeni öğretmenler kendileri için belirlenen danışman öğretmenler nezaretinde farklı okullarda ders dinleme imkânı bularak mesleğe ısındırılacaktır. Bu dönem boyunca öğretmenler sadece kendi alanlarındaki derslere değil, farklı alanlardaki derslere de iştirak edebilecekler, hatta kendileri için belirlenmiş olan danışman öğretmenler de kendi alanları dışındaki bölümlerden seçilebilecektir.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ