İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müdür Yardımcılığı Sınavı Konuları ve Soru Dağılımı

20 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Milli Eğitim Bakanlığı Müdür Yardımcılığı sınavı için bakanlık tarafından duyuru yapıldı. Peki soruların konulara göre dağılımı nasıl olacak?

20 Mart günü saat 14:00’te Müdür Yardımcısı olmak isteyen öğretmenler 100 soru ile karşı karşıya olacak, merak edilen soru dağılımları ise şu şekilde olacak;

sinav-konulari-mudur-yardimciligi-mebajans

Çıkacak olan 100 soru 20 ayrı bölüme ayrıldı, en çok soru Türkçe Dilbilgisi ve Genel Kültürden gelecek. Bu bölümlerin her birinden 10’ar soru sorulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Müdür Yardımcılı sınavına başvurular 25 Ocak 2016’da başlıyor, başvurular 17 Şubat 2016 tarihinde sona erecek. Başvurular meb.gov.tr üzerinden yapılacak, başvuru sonrası adaylar MEB 2016 Müdür Yardımcılığı sınav ücreti olarak 80 TL ödeyecek, ödemeler Vakıf Bank, Halk Bankası ve Ziraat Bankasına yapılacak.

İşte sınavın yapılacağı 20 sınav merkezinin listesi;

ADANA, ANKARA, ANTALYA, BURSA, DİYARBAKIR, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, İÇEL, İSTANBUL, İZMİR, KAYSERİ, KOCAELİ, KONYA, SAMSUN, SAKARYA, ŞANLIURFA, HATAY, MANİSA, BALIKESİR, KAHRAMANMARAŞ, VAN, AYDIN, DENİZLİ, TEKİRDAĞ, MARDİN, MALATYA, TRABZON, ORDU, ZONGULDAK, ELAZIĞ VE ÇORUM

Yazılı sınav sonuçları bir yıl boyunca geçerli olacak ve boş bulunan ya da boşalacak olan kadrolara bulunulan ilin internet sitesinden yayınlanacak olan ilan ile duyurulacak. Adaylar 20 tercih yapabilecek ve puan üstünlüğüne göre yerleştirilecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.