İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nereye Geldik, Nasıl Geldik?

Her geçen gün kirlenen bu dünyada bazı değerlerimizi hızla kaybetmeye başladık . İlk evlerimizde başladı bu değişim . Herkes odasına çekilerek kendi dünyasını kurmaya başladı . Çocuklarımız gözümün nuru yarınlarımız teknoloji denilen illetin tuzağına düştü . Takip etmekte zorlandık.

Örf ve adetlerimizi kaybetmeye başladık.  Yavaş yavaş saygı kavramanı da ortadan kaldırmayı becerdik nasıl olduysa . Günahsız dünyaya gelen miniklerimizi birer doyumsuz canavar etmeyi başarıverdik. Aman biz alamadık onlar alsınlar mahrum kalmasınlar diye öyle bir hale getirdik ki ! Yoktan anlamayan birer tüketici canavarı yaptık . Zavallı analar babalar birde bunun üstüne marka giyinme furyası eklenmesin mi  ? Yetiş yetişebilirsen. Çocuk yoktan anlamaz ebeveyn parasızlığını anlatamaz .İşte burada başladı aslında saygısızlık ve pervasızca konuşmalar. Gençler büyümeyi saygısızlıkla eş gördü ebeveynleri küçümsemeler, baş kaldırmalar başladı . Valla sizi bilemem ama ben oynanan bu oyunda taşların o kadar güzel dizayn edildiğini fark ettim ki .  Karşı taraf piyonları sundu ve şah mat etti .  Şimdide seyrediyor . Bilgiden yoksun , saygıdan yoksun  ,  kendini ifade etmekte zorlanan sanal alamın krallarını  , kraliçelerini yetiştirdik bizler . Evet bizler diyorum .  Aile başta olmak üzere dış güçlerinde etkisiyle kirlenir çocuklarımız . Önceden bir söz vardı bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye . Bu Atasözüne gerek kalmadı . Allah aşkına hangimiz sanal alemde kızlarımızın oğlanlarımızın arkadaşlarını takip edebiliyoruz ki !

Efendiler ! Her geçen gün kötüye ivme kazanıyoruz elimizde kalan bir avuç temiz gençlikle bir yere varamayız . Kendine faydası olmayan bu gençler uyuşturucu ve benzeri pis işlerde boy göstermeye başlamış durumda . Kendileriyle birlikte bir çok  problemli gencide aralarına çekmek için savaş vermekte  .  Ebeveynler sizlere büyük iş düşüyor ne olur küçük yaşta başlayan davranış bozukluklarını aman büyüyünce geçer diye ötelemeyin yarın karşınıza sizi bile ezip geçen her istediğini almak zorunda kaldığınız embesil parazit bir gençlik  çıkmadan tedavi yollarına başvurun . Önce kendinizi değiştirin ama .  Her isteğine emme basma tulumba gibi evet demeyin. Nereden geldiğini kim olduğunu küçük yaşta kazıyın akıllarına küçük bey ve küçük hanımların.

Sadece her istediğini yerine getirmekle annelik babalık olunmadığını hepimizin öğrenmesi gerekiyor . Mehmet Akif Ersoy’ un dediği gibi Medeniyet Dediğin Tek Dişi kalmış canavar: Medeniyet yetişen saygısız ne istediğini bilmeyen (istisnalar Hariç ) nesil ise kalsın beyler ben istemiyorum .

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.