MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Nereye Geldik, Nasıl Geldik?

Teknolojiyle Kirlenen Gençlik! Nereye Geldik Nasıl Geldik

Nereye Geldik, Nasıl Geldik?
  • 08.01.2016
  • 291 kez okundu

NEREYE GELDİK NASIL GELDİK

Her geçen gün kirlenen bu dünyada bazı değerlerimizi hızla kaybetmeye başladık . İlk evlerimizde başladı bu değişim . Herkes odasına çekilerek kendi dünyasını kurmaya başladı . Çocuklarımız gözümün nuru yarınlarımız teknoloji denilen illetin tuzağına düştü . Takip etmekte zorlandık .

Örf ve adetlerimizi kaybetmeye başladık .  Yavaş yavaş saygı kavramanı da ortadan kaldırmayı becerdik nasıl olduysa . Günahsız dünyaya gelen miniklerimizi birer doyumsuz canavar etmeyi başarıverdik . Aman biz alamadık onlar alsınlar mahrum kalmasınlar diye öyle bir hale getirdik ki ! Yoktan anlamayan birer tüketici canavarı yaptık . Zavallı analar babalar birde bunun üstüne marka giyinme furyası eklenmesin mi  ? Yetiş yetişebilirsen . Çocuk yoktan anlamaz ebeveyn parasızlığını anlatamaz .İşte burada başladı aslında saygısızlık ve pervasızca konuşmalar .Gençler büyümeyi saygısızlıkla eş gördü ebeveynleri küçümsemeler , baş kaldırmalar başladı . Valla sizi bilemem ama ben oynanan bu oyunda taşların o kadar güzel dizayn edildiğini fark ettim ki .  Karşı taraf piyonları sundu ve şah mat etti .  Şimdide seyrediyor . Bilgiden yoksun , saygıdan yoksun  ,  kendini ifade etmekte zorlanan sanal alamın krallarını  , kraliçelerini yetiştirdik bizler . Evet bizler diyorum .  Aile başta olmak üzere dış güçlerinde etkisiyle kirlenir çocuklarımız . Önceden bir söz vardı bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye . Bu Atasözüne gerek kalmadı . Allah aşkına hangimiz sanal alemde kızlarımızın oğlanlarımızın arkadaşlarını takip edebiliyoruz ki !

Efendiler ! Her geçen gün kötüye ivme kazanıyoruz elimizde kalan bir avuç temiz gençlikle bir yere varamayız . Kendine faydası olmayan bu gençler uyuşturucu ve benzeri pis işlerde boy göstermeye başlamış durumda . Kendileriyle birlikte bir çok  problemli gencide aralarına çekmek için savaş vermekte  .  Ebeveynler sizlere büyük iş düşüyor ne olur küçük yaşta başlayan davranış bozukluklarını aman büyüyünce geçer diye ötelemeyin yarın karşınıza sizi bile ezip geçen her istediğini almak zorunda kaldığınız embesil parazit bir gençlik  çıkmadan tedavi yollarına başvurun . Önce kendinizi değiştirin ama .  Her isteğine emme basma tulumba gibi evet demeyin. Nereden geldiğini kim olduğunu küçük yaşta kazıyın akıllarına küçük bey ve küçük hanımların.

Sadece her istediğini yerine getirmekle annelik babalık olunmadığını hepimizin öğrenmesi gerekiyor . Mehmet Akif Ersoy’ un dediği gibi Medeniyet Dediğin Tek Dişi kalmış canavar: Medeniyet yetişen saygısız ne istediğini bilmeyen (istisnalar Hariç ) nesil ise kalsın beyler ben istemiyorum .

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ