Nöbete Ücret için 350bin İmza KPDK’ya Teslim Edildi

Eğitim-Bir-Sen, nöbete ücret için 81 ilde başlattığı imza kampanyası sonucunda toplanan 350 bin imzayı Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e teslim etti.

“Nöbete ücret, angaryaya hayır” sloganları eşliğinde konuşmasına devam eden Yalçın, “Diğer kamu kurumlarında ücret karşılığında yapılan nöbet görevlerinin eğitim çalışanlarına angarya olarak yaptırılması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çarpıklığı tespit eden, kamuoyunun ve hükümetin gündemine taşıyan sendika olarak 81 ilden gelen 350 bin imza, talebimizdeki haklılığımızın ve kararlılığımızın da bir göstergesidir. Toplantıda Genel Yetkili Sendika olarak, karşılıksız nöbet görevine hayır diyecek ve ısrarla çözüm isteyeceğiz” şeklinde konuştu.

Sınav Görevi Ücretleri Konusunda Acilen Adalet Sağlanmalıdır

Toplu sözleşmede kararlaştırdıkları ve devamında yapılan KPDK toplantılarında görüşülen, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı’nda konunun muhatapları ile bir araya gelerek çözümüne odaklandıkları ‘sınav görev ücretinde adalet’ taleplerinin hâlâ yerine getirilmediğini kaydeden Yalçın, şunları söyledi:

Sorunları Zamana Yaymak Yerine Zamanında Çözün

Eğitim çalışanlarının Genel Yetkili Sendikası ve temsilcisi olarak her platformda sorunları dile getirdiklerini kaydeden Ali Yalçın, “Çözüm için ısrarımızı bir kez daha belirtiyoruz. Buradan hükümete çağrım; sorunlarımızı zamana yaymak yerine zamanında çözün” diyerek sözlerini tamamladı.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya’nın da bir konuşma yaptığı eyleme, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Genel Başkan yardımcıları Ramazan Çakırcı, Mithat Sevin, Şükrü Kolukısa, Hasan Yalçın Yayla, Atilla Olçum, Memur-Sen Genel Başkan yardımcıları, Eğitim-Bir-Sen Ankara şubeleri başkan ve yönetimleri ile üyeler katıldı.

Konuşmaların ardından, imzaların yer aldığı klasörler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.