İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu

Bilişim Vadisi’nin altyapısını oluşturan “Bire bir Öğrenme” projesi kapsamında 6. Sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı projede 6. Sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciye tablet dağıtıldı. Bire bir Öğrenme Projesi doğrultusunda bu projeden 189 bin 761 öğrenci yararlandı.

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törene katılan AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem yaptığı konuşmada gençlerin F Klavyeli tabletler kullanacakları için şanslı olduklarını belirtti.

F Klavye hakkındaki görüşlerini belirten Erdem, dünyanın en ilmi ve teknik klavyesinin F Klavye olduğunu söyledi. Q klavyeyi eleştiren Ekrem Erdem Q Klavyenin çeşitli kusurlar barındırdığını ifade etti.

Törende konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu öğrencilerden tabletleri doğru bilgiye ulaşmaları için kullanmalarını tavsiye etti.

Güzeloğlu öğrencilerin 4. Sanayi devrimine hazırlayacağını savunarak Kocaeli’nin ülkemiz için olan önemini vurguladı. Vali yaptığı konuşmada Gençlerimiz Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında en büyük güvencemizdir ifadesini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yaptığı konuşmada gençlerin faydalı bir şekilde yetiştirilmesinin öneminden bahsetti. Çocuklarımızın en değerli varlıklarımız olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu kendilerini ne kadar donanımlı ve bilgili yetiştirirsek geleceğimizin o kadar parlak olacağını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer protokol üyeleri öğrencilerine tabletlerini dağıttı.

Öğrencilere tablet dağıtma uygulamaları ülkemiz dahilinde hızla devam ediyor. Dağıtımın temel amacının öğrencilerin bilgiye ulaşımını hızlandırmak ve onları mutlu etmek olduğunu ifade eden yetkililer bu uygulamaların sürekli olarak devam edeceğini belirtiyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.