MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu

Bilişim Vadisi’nin altyapısını oluşturan “Bire bir Öğrenme” projesi kapsamında 6. Sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı.

Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu
  • 20.02.2016
  • 165 kez okundu

Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu

Bilişim Vadisi’nin altyapısını oluşturan “Bire bir Öğrenme” projesi kapsamında 6. Sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı projede 6. Sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciye tablet dağıtıldı. Bire bir Öğrenme Projesi doğrultusunda bu projeden 189 bin 761 öğrenci yararlandı.

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törene katılan AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem yaptığı konuşmada gençlerin F Klavyeli tabletler kullanacakları için şanslı olduklarını belirtti.

F Klavye hakkındaki görüşlerini belirten Erdem, dünyanın en ilmi ve teknik klavyesinin F Klavye olduğunu söyledi. Q klavyeyi eleştiren Ekrem Erdem Q Klavyenin çeşitli kusurlar barındırdığını ifade etti.

Törende konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu öğrencilerden tabletleri doğru bilgiye ulaşmaları için kullanmalarını tavsiye etti.

Güzeloğlu öğrencilerin 4. Sanayi devrimine hazırlayacağını savunarak Kocaeli’nin ülkemiz için olan önemini vurguladı. Vali yaptığı konuşmada Gençlerimiz Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında en büyük güvencemizdir ifadesini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yaptığı konuşmada gençlerin faydalı bir şekilde yetiştirilmesinin öneminden bahsetti. Çocuklarımızın en değerli varlıklarımız olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu kendilerini ne kadar donanımlı ve bilgili yetiştirirsek geleceğimizin o kadar parlak olacağını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer protokol üyeleri öğrencilerine tabletlerini dağıttı.

Öğrencilere tablet dağıtma uygulamaları ülkemiz dahilinde hızla devam ediyor. Dağıtımın temel amacının öğrencilerin bilgiye ulaşımını hızlandırmak ve onları mutlu etmek olduğunu ifade eden yetkililer bu uygulamaların sürekli olarak devam edeceğini belirtiyor.

 

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ