Öğrencilere 2 hafta fazladan tatil geliyor. Tatiller değişiyor.

Yaklaşık 18 milyon öğrenciyi ve 1 milyon öğretmeni ilgilendiren Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli hazır. Yeni takvim ile okul tatilleri de yeniden düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modelini tamamladı. Bakan Ziya Selçuk, çalışma takvimini bugün düzenlediği toplantıda açıkladı.

Yeni model ile okul tatilleri yeniden düzenlenecek. Mevcut sistemde öğrenci ve öğretmenler 2 ara tatil yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim yılına 2 ara tatil daha eklemeyi planlanıyordu ve bu gerçekleşmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek.”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: “Yapılandırılmış ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılım imkanı sunulacak” dedi.

Öğretmenlere Tatil Yok

Yapılan açıklamada öğretmenler de dinlenecek derken öğrencilerin okulda olmaması belirtilmektedir. Öğretmenler, öğrenciler tatil yaparken okulda seminer çalışmaları yürütecektir. Yaz tatili yapılan 2 haftalık seminer çaılşamalarının 1 haftası bu tatillerde yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.