MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Öğrencilerin İnternet Bağımlılığı İle İmtihanı

Bir Zamanlar Herkesin Evinde Dediğimiz İnternet Şimdi Herkesin Cebinde

Öğrencilerin İnternet Bağımlılığı İle İmtihanı
  • 21.02.2016
  • 162 kez okundu

Öğrencilerin İnternet Bağımlılığı İle İmtihanı

21.yüzyılda her şeyin ilerlemesi ile birlikte gelişen teknoloji tamamen evlerimize hatta evlerimizle kalmayıp hepimizin cebine bile girmiş bulunmakta. Bu ilerleyen zamanla birlikte her geçen yıl yeni bir teknolojik ürünle karşı karşıyayız. Teknolojinin ilerlemesi kullanmasını bilenler açısından iyi kullanımını bilmeyenler için ise kötü bir iştir.

Şöyle çok uzaklara değil bundan yaklaşık 10 yıl kadar geriye gidelim. O zamanlar bu kadar teknolojinin ilerlememiş olması ile birlikte evlerimizde sohbetler olmakta ve hemen hemen evin her üyesi her konudan haberdardı. Ya da evlerimize gelen misafirler olduğu zaman televizyon kapalı olur sohbet dayanılmaz keyifli devam ederdi. Şimdiler de ise artık evlerde eskisi kadar sohbet olmamakla birlikte herkes televizyonun önünde zamanını öldürmekle geçiriyor. Televizyon olmazsa vazgeçilmez olan bilgisayar başında saatlerce ya oyun oynanıyor ya da sitelerde gezinilebiliyor. Bir evin içindeki tüm aile fertleri bu ilerleyen teknolojiden faydalanmaktadırlar. Büyük küçük demeden herkesin cebinde son derece gelişmiş özellikleri olan cep telefonları, yolda sokakta rahatlıkla oynayabilecekleri ipadler bulunmaktadır. Bizler küçüklere örnek olacak aile fertleri iken bizler bile çocuklarımızla zaman geçirmiyor, ellerimizdeki küçük aletlerin içerisinde kayboluyoruz. Bizleri gören küçüklerimiz de aynı şekilde devam ediyorlar. Küçüklerin ellerine verdiğiniz telefonlar, ipadler onları da zamanın oyunlarından aktivitelerinden alıkoyuyor. Eski zamanlarda sokaklarda oynanan oyunlardan bir haberdar olup internette online oyunların müptelası olan bir gençlik ürüyor. Ve bu gibi durumlardan en çok öğrenciler etkileniyor. Öğrencilerin ders çalışmasını engelleyen teknoloji her geçen gün ilerliyor.

Bırakın evlerde bu aletleri kullanmayı artık gizlice okullara da sokulabilen bu aletler öğrencilerin dersleri dinlemesini bile engellemiş durumda. İçler acısı bu durum ile karşı karşıya kalan aileler çocuklarına yasak koymadan her ilerleyen yaşta çocuklarının her istediğini de alarak onları bu yola sürüklemeye devam ediyorlar. Eğitimde verilen araştırma ödevlerini kitapların kokularını alarak değil, internetin bir köşesinde oyun oynayıp diğer köşesinde ise hızlıca hatta tam anlamıyla okumadan yapmaya devam ediyorlar. En başta da belirttiğim gibi ilerleyen teknolojinin faydalarından yararlanmakta bizim elimizde zararını görmekte bizim elimizde. Teknolojiyi kullanmayı bilmek çok önemli. Sizler de bunlara dikkat ederek çocuklarınıza örnek olmaya çalışınız.

Oğuzhan MERT / Köşe Yazısı

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ