MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Öğrencilerin Sorumlulukları

Öğrencilerin emekleri, çalışmaları ve sorumlulukları oldukça göz ardı ediliyor.

Öğrencilerin Sorumlulukları
  • 01.03.2016
  • 192 kez okundu

Öğrencilerin Sorumlulukları

Öğrencilik bir meslek değil midir? Öğrencilerin emekleri, çalışmaları ve sorumlulukları oldukça göz ardı ediliyor. Öğrencilik diye bir meslek yok fakat öğrencilerin süren eğitimleri için bir meslek sayılabilir. Öğrencilerin sorumluluklarına gelecek olursak bu konunun cevabı oldukça fazla. Her şeyin başında okullara adapte olan öğrenciler okullarına uygun kıyafetlerle gelmeleri, gerekli araç gereçleri yanlarında getirmeleri, öğretmenlerinin anlattığı dersi dikkatlice dinlemeleri, arkadaşlarıyla saygı çerçevesinde anlaşabilmesi ve tabii önemlisi öğretmenlerine, okul yöneticilerine saygılı davranması gibi sorumlulukları vardır.

Bu sorumluluklar ise sadece birer başlangıçtır. Hayatın verdiği sorumluluklar karşısında öğrencilikteki sorumluluklar bir başlangıçtır. Eğitimin getirdiği sorumluluklar ise tüm eğitim gören kişileri geliştirir, olgunlaştırır.  Eğitimin önemi toplumsal ve bireysel açıdan asla yadsınamaz. Öğrencilerin sorumluluklarında önemli yer tutan ders çalışma ve ödev yapma gibi başlıklar da vardır. Öğrencinin düzenli ders çalışması için ders çalışma bilincine sahip olması gerekir. Bu bilinç ise düzenli ders çalışma çabalarıyla oluşacaktır. Bu konuda ailesinin desteği, disiplini ve okullarda gösterilen yöntemler etkilidir. Öğrencilerin korkarak baktıkları ödevler ise derslerde işlenen konuların pekişmesini sağlamak amacındadır.

Öğrenciler verilen ödevleri eksiksiz tamamlarsa eğitiminin kalitesi artar. Öğretmenler öğrenciyi çok bunaltmadan gerekli etkinlikleri ve projeleri öğrenciyle buluşturursa sağlıklı bir eğitim ortamı oluşur. Eğitim gibi önemli bir konunun öğrencinin sorumluluklarıyla koordine giderse öğrencilerin eğitimi gerçekten verimli şekilde ilerler. Hem öğrenciler hem onu etkileyen kişiler kısacası tüm bireyler sorumluluklarını bilmeli ve hayata bu şekilde hazırlanmalı.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ