MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,07 / Satış: 3,08
€ EURO → Alış: 3,36 / Satış: 3,38

Öğretmenler Ne Yapar?

Başarıyı Keşfeden Öğretmenler

Öğretmenler Ne Yapar?
  • 11.01.2016
  • 277 kez okundu

Öğretmenler Ne Yapar?

Yaşayabilmek, öğrenebilmek için öğreten ve eğitim veren insanlara ihtiyaç duyarız. Öğrencilerin başarı sırları sorulduğunda kitaplarını, internet sitelerini hatta ailelerinin eğitimine nasıl katkılar sağladığını anlatırlar. Öğretmenlerinden bahseden onlar sayesinde başarılı olduğunu söyleyen çok az öğrenci vardır. Bunu anlamak ne kadar zor değil mi? Tüm öğretim yılınız boyunca sadece derslerinizle değil, tüm sorunlarınızla, sıkıntılarınızla ilgilenirler.

öğretmen12346

Başarıyı Keşfeden Öğretmenler

Tüm başarılı öğrencilerin aslında bir şekilde öğretmenlerin onlara ulaşması sayesinde olduğunu unutmamalıyız. Örneğin; gideceğimiz yerleri bulabilmek için navigasyon araçlarına ihtiyaç duyarız. Öğretmenlerimizi de bu şekilde düşünmek gerekir. Bir yerlere gelebilmek, yaşamlarımızı devam ettirebilmek için bizlere yol gösterici olmuşlardır. Bu yüzden eğitim ve öğretimde öğretmenlerin yeri çok büyüktür.

Öğretmenlerin Yaşamlarımıza Sağladıkları Faydalar

Çocuk eğitiminde öğretmen nasıl düşünmesi gerektiğini, nerede durmaları gerektiğini öğretirler. Zamanla kızsalar da sadece yaşamları boyunca zorluk görmemeleri ve topluma faydalı insanlar olmaları için uğraşırlar. Pozitif enerjileri sayesinde başarının imkânsız olmadığını kanıtlamışlardır. Çünkü başarmak için kendimize inanan insanlara ihtiyaç duyarız. Gerçek hayatımızda da bu geçerlidir. Anne babalarımız bizlerden bazı zaman çok fazlasını beklemektedirler. Bu da kendimize olan güveni azaltır.

Öğretmenlerin Ailelerden Farkı

Fakat öğretmenlerimiz başarılı olacağımızın inancını ve güvenini bize verir. Bazen de hatalı olduğumuz yer de övgülerden çok kabullenmeyi öğretirler. Gelişmemiz için istikrarlı davranırlar. Kısacası hatamızı kabullendirir, başarımızı ise övgülerle dillendirirler. Bu yüzden biliriz ki hayatımızda bizi teşvik eden biri mutlaka vardır.

öğretmen meb öğrenci

Başarılı Öğretmenin Sırları Nelerdir?

Hayatta her şeyin başı sevmektir. Her insan yaptığı işi severse çok büyük işler başarılır. Öğretmenlerimiz, kıymetlilerimiz içinde aynısı geçerlidir. Mesleğini seven öğretmenler öğrencilerini de sever. Öğrencilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur. Nerde ve ne zaman risk alacaklarını bilirler. Teknoloji ile öğrenciyi bir araya getirir.

Öğretmenler İmkansızı İstemiyor

Kendilerine daima güvenirler ve asla yapamam diye düşünmezler. Aslında en güzel özellikleri de budur. Çünkü bizlere imkansızı asla öğretmezler. Hayatlarımızda bu kadar önemli bir yere sahip olan, hayatımıza kılavuzluk eden öğretmenlerimizi unutmamalıyız. Mezun olsak dahi onları aramalı ve ziyaret etmeliyiz. Tüm başarımızı aslında kitaplardan çok onlara borçlu olduğumuzu kendimize sürekli hatırlatmalıyız.  Hayatlarımızda korkarak başarılı olamayacağımızı korkunun olduğu yerde başarının olmayacağını öğrettiler. Öğretmenlerin öğrencilerden beklentisi öncelikle iyi bir ahlak sahibi olmalıdır.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ