İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğretmenevleri

Öğretmenevlerinin işlevi, amaçları, ulaşılabilirliği

Öğretmen evleri, eğitim sistemimizin değişilmez ve hayati fonksiyonlarını üstlenen öğretmenler için devlet tarafından kurulmuş ve amacı saygıdeğer öğretmenlerimize hizmet vermek olan yapılardır. Tatil başta olmak üzere seyahat ve iş yolculukları için tasarlanan öğretmen evleri, öğretmenlere en uygun fiyatlar nezlinde hizmet vermeye devam etmektedir. Sınırsız hizmet anlayışının benimsendiği bu yapılar, öğretmenlerin maaşları esas alınarak fiyat politikasını benimsemiş ve onların sıkıntı çekmemesi üzerine inşa edilmiştir.

Öğretmen evi fiyatları genellikle oldukça kararlı ve öğretmen için uygun statüdedir. Zaten öğretmen evlerinin yegane gayesi de öğretmenlerin şehir dışı yolculuklarında konaklama için büyük meblağlar harcamasının önüne geçilmesidir. Bilindiği üzere konaklama ücretleri, dışarıda yer alan otellere göre gayet ucuz olan öğretmen evleri, kalite konusunda da otel konforunu aratmamaktadır. Öğretmenlerin mağdur olmaması adına her detayın düşünüldüğü öğretmen evlerinde başarılı bir tatil veya konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Orduevleri, polis evleri gibi kuruluşlara benzer bir seyir sergileyen ve sivil vatandaşların da belli ölçülerde faydalanabilmesini sağlayan öğretmen evlerinden gelen kazançlar yine öğretmenlerin maddi refaha ulaşabilmesi ve haklarının iyi bir şekilde yapılandırılması üzerine inşa edilmiştir. Bizlerin son derece kıymetli bulduğu ve eğitim sektörünün vazgeçemediği çok saygıdeğer öğretmenlerimizin, hizmet konusunda en iyiye ulaşabilmesi adına esaslı bir çalışma yürütüldüğünü söyleyebiliriz.

Unutmayın, öğretmen olarak aileniz ile beraber öğretmen evlerinde konaklama hakkına sahipsiniz. Aileniz ile veya bireysel olarak yapacağınız yolculuklarda Türkiye’nin her şehrinde bulunan öğretmen evlerini ziyaret ederek, gayet iyi rakamlara kaliteli bir hizmet ile karşılaşabilirsiniz. Birçok otelde göremeyeceğiniz hizmeti ve titizliği gözlemleyebileceğiniz öğretmen evleri, neredeyse her öğretmen tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir. Fiyat konusunda da özel sektördeki konaklama yerlerine kıyasla son derece uygun bir fiyat portföyüne sahip olması nedeni ile de başlıca tercihler arasında ilk sırayı almaktadır.

2 Yorum

  1. Öğretmen Öğretmen 4 Şubat 2015

    Randevu almadan bir öğretmen evinde konaklamaya çalışın. Belirttiğiniz gibi özel sektöre göre bayağı UCUZ olan bu otellerde öğretmenlerden başka herkes kalmaktadır. En kısa sürede bu durumun düzeltilip sadece öğretmenlere özel hale getirilmesi gerekmektedir.

  2. Öğretmen Öğretmen 1 Ocak 2015

    Adı öğretmen evi olupta öğretmenlerin faydalanmadığı evler kapatılsın bari öğretmenlere verilen değeri herkes görsün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.