İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğretmenin Siyasi Paylaşımı Pahalıya Mal Oldu

Yalova’da Görev Yapan Öğretmen Siyasi Paylaşımları Nedeniyle Açığa Alındı…

Valilik kararıyla açığa alınan ve Yalova Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmen Bülent Yıldız, sosyal platformlarda yaptığı paylaşımları nedeniyle açığa alındı.

Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği yapan Bülent Yıldız, sosyal medya üzerinde yaptığı bir takım paylaşımlar gerekçe göstererek valilik tarafından açığa alındı. Yaptığı siyasi paylaşımlar nedeni ile açığa alındığı açıklanan öğretmene destek amacıyla, Kartal Dayanışması adlı grup Yalova il Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Grubun Twitter üzerinden paylaştığı davet:

693e66932e64dd92_392x380

Twitter üzerinden paylaşılan resimde Bülent YILDIZ isimli öğretmenin sosyal platformlarda paylaştığı siyasi içerikler nedeniyle Yalova Valiliği tarafından açığa alındığı dile getirildi.

Grup basın açıklaması davetini şu şekilde yaptı.

Gelinen süreçte düşünme ve ifade özgürlüğüne bile tahammül göstermeyen iktidarın yıldırma, sindirme, yalnızlaştırma politikalarına karşı, bütün halkımızı, sivil toplum ve meslek örgütlerini dayanışmaya davet ediyoruz.

Belirlenen tarih ve saatte Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan kalabalık basın açıklamalarının ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.