MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Öğretmenler Yapay Zeka Öğrencileri Eğitiyor

Öğretmenler Yapay Zeka Öğrenciler Karşısında Kendini Geliştiriyorlar…

Öğretmenler Yapay Zeka Öğrencileri Eğitiyor
  • 19.02.2016
  • 414 kez okundu

Öğretmenler Yapay Zeka Öğrencileri Eğitiyor

Oyunlar sadece çocuklar içindir zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Eğitim amaçlı oyunlar çocuklardan sonra bu kez de öğretmenlerin yetiştirilmesine yönelik olarak kullanılıyor.

Oynayarak öğrenme yöntemi bugüne kadar pek çok kez denenmiş olsa da bu yöntem hep çocuklara yönelik olarak kullanılmaktaydı. Şimdi ise öğretmenler oyun oynayarak geleceğe hazırlanıyorlar.

Teknolojik gelişmelerin sunduğu olanaklar doğrultusunda öğretmenlerin yetiştirilmesi konusunda yeni yöntemler arayışına gidiliyor. Bulunan en son yöntemde öğretmenler sanal sınıfa karşı eğitim verebiliyorlar.

ogretmenler-yapay-zeka-ogrencilere-karsi-975756

Tübitak’ın Fatih Projesi kapsamında yenilenen sınıf birimlerine bağlı olarak yeni eğitim yöntemlerinin uygulanması söz konusu oldu. Eski bilindik yöntemlerin işlevsizleşmesine bağlı olarak öğretmenlerimizin yeni eğitim biçimine ayak uydurmaları büyük bir gereklilik halini aldı. Bu kapsamda ODTÜ ve Siirt Üniversitelerinin akademik desteğiyle gerçekleşen projede KARMA Gerçeklik Teknolojisi kullanılıyor. Bu hizmeti ODTÜ Teknokent Bölgesi’nde faaliyet sürdüren Simsoft Bilgisayar Teknolojileri veriyor.

Fatih Projesi kapsamında yenilenen sınıf düzenleri farklı eğitim etkinlikleri konusunu gündeme getirdi. Bilindik yöntemlerin yanında yeni yöntemlerin de uygulanabileceği sistemde öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının yetiştirilmesi önemli bir işlev vazifesi görüyor. Uygulanması planlanan yeni sistemin adı KARMA. Bu sistem teknolojik unsurlar ile birlikte pedagojik bilgileri harmanlayarak üzerine bir de alan bilgisini ekliyor. Öğrencilere hibrid biçimde kaliteli bir eğitim vermeyi amaçlayan projede öğretmenlerin yetiştirilmesi oldukça önemli bir unsur.

Bu oyunda öğretmenler üç boyutlu bir simülasyon ortamında eğitim veriyorlar. Bu eğitim Karma Gerçeklik kavramı esasına dayanıyor. Öğretmenler oyunda sergiledikleri performansla puan topluyorlar. Sanal olarak tasarlanmış öğrenci modelleriyle iletişime geçecek eğitsel bilgileri test etme imkânı buluyorlar.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ