İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Okul Müdürlerine Nöbet Ücreti ve Müdür Yardımcılığı Sınavı Geliyor

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılının 28 Eylül 2015 tarihinde başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, bazı illerde okul, ilçe ve il müdürlerine konferanslar vermiştir. Hem bu konferansların soru cevap kısımlarında hemde birebir kendisine sorulan sorulara önemli cevaplar vermiştir.

Okul Müdürleri Nöbet Ücreti Alabilecek

Toplu sözleşmelerde 2016 yılı için haftalık 2 saat, 2017 için haftalık 3 saat nöbet ücreti ödenmesine karar verilmişti. Bu kararda bahsedilen ücretler müdür yardımcıları ve öğretmenleri için geçerliydi ve okul müdürlerini kapsamıyordu. Be eksikliğin Bakanlar Kurulu ekders kararıyla giderileceği ve ücretin müdürler için 4 saat olarak düşünüldüğü belirtilmiştir.

2016 Müdür Yardımcılığı Sınavı

Merak edilen bu konuda yönetmelik çalışmalarının olduğu, müdür yardımcılığı sınavının yazılı olarak yapılacağı ve müdür yardımcılığı atamalarının bu sınava göre yapılacağı anlaşılmaktadır. Müdürlerin ise müdür yardımcılığı görevinde bulunmuş olanlardan mülakatla belirleneceği anlaşılmaktadır.

Okullara Hizmetli Alımı

Bakanlıkta yapılan çalışmalarla okullara hizmetli alımı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ancak hizmetli alımı için Maliye Bakanlığı onayının alınması gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.