Okul Önlerinde Beklemek Yasak

Sivas Valiliği öğrenciler için bir ilke imza attı. Bundan sonra okul önlerinde, okulla herhangi bir bağı bulunmayan kişilerin beklemesi ve o çevrede gezinmesi yasaklandı.

190 TL Para Cezası Uygulanacak

Valilik, okul ve öğrencilerinin daha güvenli bir eğitim alması adına yürüttüğü bu çalışmayı, titizlikle sürdürüyor. Bundan sonra okul önlerinde öğrencilere, sigara, uyuşturucu madde ve kesici – delici aletlerin verilemeyeceğini, aynı zamanda okul çıkışlarında meydana gelen kavgalar ve bıçaklanmaya kadar gider her türlü olumsuz davranıştan, öğrencileri korumak için emniyete verdiği bildiri ile belgelemiştir. Sivas Emniyeti durumun ciddiyetini anlamış olacak ki okul ve lise önlerinde günde birkaç kez devriye dönüyor ve okul önünde bekleyen, o çevrede gezinen kişileri uyarıyor. Bununla da yetinmeyip, Kabahatler Kanunu’nun, ‘Emre itaatsizliği’ düzenleyen 32’nci maddesi uyarınca cezai işlem uyguluyor.  Yapılan uyarının ardından aynı kişiler, tekrar okul önünde bekledikleri durumunda 190 TL para cezası uygulanıyor.

Sivas Valiliği harika bir projeye el atmış durumda. Bu sayede aileler, çocuklarını gönül rahatlığıyla okula gönderebilirler. Bu uygulamanın ilerleyen zamanlarda tüm ülkede faaliyete geçmesi gerekmektedir. Daha huzurlu ve daha güvenli bir eğitim anlayışını hedefleyen Sivas Valiliği bu sayede, okul dışında meydana gelen cinsel tacizlerin de bir nebze önüne geçmiş oldu. Bu uygulamanın ülkemizin hemen her yerinde gerçekleşmesini temenni ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.