Okullardaki Teknolojik Gelişmeler

Yıl 2016, yüzyıl 21. Yüzyıl e haliyle teknolojik gelişmeler hayatımızın her yerinde. Sürekli yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız, işlerimizi hallettiğimiz laptoplar, güvenle kullandığımız ev aletleri teknolojinin sadece küçük örnekleri. Teknoloji kimi alanda zarar teşkil ediyorken kimi alanda ise avantajları saymakla bitmez.  Sağlık, eğitim, kültür sanat, ekonomi açısından çok önemli yer teşkil etmektedir.

Eğitim alanında öğretmenlerin ve öğrencilerin işini kolaylaştırıp yarar sağlayan teknoloji konusunda her birimizin bir fikri vardır elbette. Eğitim kurumlarında yararlanan teknolojiye bakacak olursak Türkiye olarak teknolojik gelişme açısından ne kadar ilerideyiz? Okullarımızda öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunan akıllı tahtalar, projeksiyonlar, bilgisayarlar ve sayısız birçok materyal. Okullardaki teknolojik gelişmeler kimi eğitimci için yararsız kimi eğitimci için de oldukça yararlıdır. Günümüz Türkiye’sinde teknolojik gelişmeleri kullanmayan okul sayısı giderek azaldı fakat yine de teknolojik gelişmelerden yararlanamayan birçok okul bulunmaktadır.

Okullardaki gelişmeler neden yararlıdır diye soracak olursanız cevap çok basit. Geçmişte uzun uzun anlatılan dersleri not almak için çok fazla zaman kaybı yaşayan öğrenciler şimdi bir perdeye ya da tahtaya yansıtılan soruları zaman tasarrufu yapmayı sağar. Teknolojinin gelişmesine engel olamıyor ve bu gelişmelerden mutluluk duyuyorsak eğitim kurumlarında da teknolojik aletleri öğrencilerin ve öğretmenlerin motivasyonu için  çok yararlıdır. Akıllı tahtalarda da bu yöntem kullanılmaktadır. Dilerim ki okullarda teknoloji son hızla devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.