Oryantasyon Eğitimi İl Seçiminde Son Gün

10 Şubat itibariyle 30 bin öğretmenin atamasını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı, atamalar sonrasında bu sene ilki gerçekleştirilecek olan stajyerlik sistemi için, 30 bin öğretmenden oryantasyon yapmadıkları ili seçmeleri için, 15 Şubat’ta “ilkatama” ekranı açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan ilkatama ekranında, öğretmenlerin seçim yapması için son gün bugün. Oryantasyon için öğretmenlerin, “ilkatama” ekranı kapatılmadan önce, ekranda seçim yapmaları gerekiyor. Aynı zamanda konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortantasyon eğitimi için seçim yapacak öğretmenlerin, istedikleri il için seçim yapabilecekleri duyurdu. Bu duyuruya rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu “ilkatama” ekranında, il sınırlandırması yapması, binlerce öğretmeninde mağdur olmasına neden oldu.

MEB’in hala neden il sınırlandırması yaptığı konusunda, herhangi bir açıklaması bulunmuyor.  İlkatama ekranında tercihler yapıldıktan sonra, yarın itibariyle ise il emrine atamaların gerçekleştirilmesi bekleniyor. Atamaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın, öğretmen atamaları hakkında resmi açıklamalarda bulunması bekleniyor.

İl emrine ataması yapılanların ise, atamalarının yapıldıkları illerde ki okullarının da 22 Şubat tarihinde belli olması bekleniyor. 25 Şubat’tan sonra ise atanan öğretmenler, yeni görevlerinin başında olabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.