İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖSYM Branş Bazında Sıralamaları Güncelledi Adayların Sıralamaları Değişti

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) branş bazında sıralamaları güncelledi. Atama bekleyen bir çok öğretmen için branş bazında sıralamalar büyük önem taşımaktadır. Özellikle sözlü mülakat geldikten sonra sıralama hesaplayan öğretmen adayları ÖSYM’nin branş bazında sıralamalarına bakarak sıranın kendisine gelip gelmeyeceğini hesaplamaktadırlar.

Öğrenci Seçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklama aşağıdadır;

2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans)  katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.