MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Resen Atamalar Adil mi?

Resen Atamalar Adil mi??

Resen Atamalar Adil mi?
  • 08.01.2016
  • 453 kez okundu

RESEN ATAMALAR ADİL Mİ?

Norm fazlalığı olan öğretmenlerin aynı ilçe içinde diğer bir okula gitmeleri için yapılan atamadır . Bütün ağırlık İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin üstündedir. Atama yapılacak takvim açıklandığında zaten gerekli kurum atama yapılacak okulların listesini norm fazlası öğretmenlere duyuracaktır. Öğretmenler gerekli evrakları imza karşılığında alarak düzgün bir şekilde hizmet puan düzeyini de hesaplattırarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Fen lisesine atama isteyen öğretmenlerin tüzüğü iyi okumalarını ona göre tercih yapmalarını tavsiye ederim. İlçe bazında yapılacak norm fazlalığından kaynaklanan öğretmenlerin işi diğerlerine göre daha kolay gibi. Bulunduğu şehirde A okulundan B Okuluna geçiş.

Değerli Öğretmenler ne kadar norm fazlalığından olacaktır . Başım gözün üstüne ben fikirlerimin doğru olduğuna inandığım için yazdım. Her ne kadar sürç-ü lisan ettiysem affola. Kaynaklanan atamaların yapılmamasını istemeyen meslektaşlarınız olsa da! Onları da normal karşılayan senelerce okumuş atama bekliyor ataması çıkıyor. Doğu ve güneydoğuya görev kutsal diyerek gidiyor. Beklese eline geçen şansı da bitecek. Sizlerin işi okullar arasında ki boşlukta kalan branşlarda eğitmen hakkınızı kullanmak. Valla bana sorarsanız şu hizmet puanı hesaplanmasını desteklemiyor da değilim. Zaten kendine güvenen öğretmen için sebep bile teşkil etmeyecek bir işlem. Çünkü iyi bir eğitimci bilir ki aldığı puanlar bu camia adına elinden geleni yaparak vicdanı hür fikri Hür nesilleri yetiştirmekte ettiği yemine sadık kalmıştı . Belki bana bu söylediklerimden dolayı kızanlar tepki gösterenler olacaktır fakat ben konu hakkında kendi görüşlerimle ve üslubumla sizlere konuyu sundum sevgili okurlarım.

Aydın KARADENİZ – Resen Atamalar

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

loading...

10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmayacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Maliye Bakanlığından aldığı öğretmen atama yetkisini ne zaman kullanacak? Kasım ayında öğretmen ataması olacak mı?
Resmi Bayramlar Tören ve Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Resmi bayram yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Garnizon komutanlığının çelenk yerleştirme ve kutlamalara katılma durumunda değişiklik yapıldı.
Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ