Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı

2016 yılında yürürlüğe giren sözleşmeli öğretmenlik ilk atamalarını yapmak üzere. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmeni alımı yapacağını ve bu atamanın sözlü sınav ile olacağını söylemişti.

Herkes sözlü mülakatların nasıl olacağını merak ederken önce ÖABT sınavına girmeyen öğretmenler daha sonra dershanede 6 yılını dolduran öğretmenler ve en son olarak da ÖABT sınavına giren 17 branş öğretmeninin sözlü mülakatları tamamlandı ve sonuçların açıklanma zamanı geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yayımlanan takvime göre sözlü mülakat sonuçları 28 Eylül 2016 çarşamba günü açıklanacak.

MEB İKGM tarafından yayımlanan Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Takvimi

sozlesmeli-ogretmen-sozlu-mulakat-atama-takvimi-mebajans

Bu yayımlanan takvime göre sonuçlar açıklandı. Öğretmen adayları sonuçlarına ikgm.meb.gov.tr ya da atama.meb.gov.tr adreslerinden bakabilecekler.

Sonuçlar Önce Açıklandı Sonra Kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) sitesine giren öğretmen adaylarının bir kısmı sonuçlarını görüntüleyebildiler fakat daha sonra sistem hata verdi ve sayfa kapandı. Bir çok aday sonuçlarına bakamadı. Bunun üzerine MEB bir açıklama yayınlayarak sonuçların 29 Eylül Perşembe günü saat 9 da yayınlanacağını duyurdu. Sanırız bu sisteme olası bir yığılmayı engellemek amacıyla yapılmış bir bildiriydi. Çünkü adayların bir kısmı sonuçlarını görüntülemeyi başarmışlardı.

avast premier satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.