MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı

Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.

Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
  • 29.09.2016
  • 3.202 kez okundu

Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü mülakat yapılacağını açıklamıştı. Yapılan  bu açıklamadan sonra herkesin aklına torpil olasılığı gelmişti. Bakanlık torpil olmayacağını hatta bunu önlemek için sözlü sınavların her ilde değilde belirlenen 18 ilde yapılacağını açıklamıştı.

18 ilde komisyonlar kuruldu. Kurulan bu komisyonlar, öğretmen adayları tarafından seçilen illerde sözlü mülakatları gerçekleştirdiler. Sözlü mülakatlarla ilgili olarak sosyal medyada bir çok ses çıkmaya başladı. Kimi komisyonu şikayet etti, kimisi memnuniyetini belli etti. Sözlü mülakatlar sırasında büyük bir çoğunlukta eşitlik hissi uyanmış ve herkes içi rahat bir şekilde evine dönmüş ve sonuçları bekleye koyulmuştu.

Mülakatlara giderken adaylar ÖABT sınavına girenler ve dershane öğretmenleri hariç branş sıralamalarını öğrenmişlerdi. Sınavlara belirlenen kontenjanın 3 katı aday çağrıldığından sıralaması birinci sırada olan aday kendini çok şanslı hissediyordu.

Sonuçlar Açıklandı Torpil İddiaları Havada Uçuştu

Bakanlık tarafından yayımlanan atama takvimine göre 28 Eylül itibariyle sözlü mülakat sonuçları yayınlanacaktı Bakanlık akşam üzeri sonuçları yayınladı fakat bir kaç aday anca sonucuna bakabilmişti ki sistemden birden sonuçlar kaldırıldı ve 29 Eylül sabah saat 9’da açıklanacağı açıklaması yapıldı.

Bu arada sonuçlarına bakam şansına erişenlerde ise torpil hissi uyandı. Bunun sebebi de aynı branşta olduğu ve sıralamalarını bildikleri arkadaşları ve yakınlarının sözlü sınav sonuçları ile KPSS puanları arasında fark vardı. KPSS puanı iyi olup sözlü sınavı düşük olan adayda vardı bu durumun tam tersi olan yani KPSS’de aldığı puan ile 3 katı aday arasına zar zor giren fakat sözlü mülakattan aldığı puan ile ilk sıralara oturan adaylar da vardı.

Bakanlık Sayısal Verileri Yayımlamalı

Bakanlık torpil iddialarından kurtulmak istiyorsa 18 sınav merkezinin sayısal verilerini yayımlamalı. Katılan aday sayısı, KPSS sıralamaları, sözlü sınav sıralamaları branşları gibi bilgiler şeffaflık ilkesi hususunda paylaşılırsa hem torpil iddialarına yanıt verilmiş olur hem de adaylar olası bir ikinci atamada kendilerine sıra gelip gelmeyeceğini görebilirler.

Saat 9’da açıklanacak sonuçlar ve sonrası umarız hem öğretmen adayları hem de Bakanlık için iyi olur ve eğitim öğretim aksamadan ileriye doğru gideriz.

Aydın KARADENİZ / Sözlü Mülakatlar Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizde dershane öğretmenleri sonuçları, dershane öğretmenleri sözlü sınav sonuçları ve ilk atama sözlü sınav sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ