İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şubat 2017’de 20 Bin Öğretmen Ataması Olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Katar Türk okulunun TAV firması tarafından devri töreninde öğretmen adaylarının merakla beklediği soruyu cevapladı.

Öğretmen adayları Şubat 2017 ilk atamalarını bekliyordu fakat Milli Eğitim Bakanlığından herhangi bir açıklama gelmiyordu. Milli Eğitim Bakanlı İsmet Yılmaz daha önceki demeçlerinde öğretmen atamalarının bundan sonra Şubat ayında ve sözleşmeli olarak yapılacağını açıklamıştı.

Yarıyıl tatilinden önce özür durumu atamalarını gerçekleştiren MEB’in, yarı yıl tatili içinde de öğretmen atama takvimini yayınlaması bekleniyordu fakat öğretmen atamaları gündemde bile değildi. Öğretmen adayları sürekli sosyal medya üzerinden bakanı ve MEB müsteşarı Yusuf Tekin’i soru yağmuruna tutuyordu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Katar Türk okulunun TAV firması tarafından devir protokolü imzalanması dolayısıyla düzenlenen tören öncesinde Başbakan Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile bir toplantı yaptı.

Öğretmen Ataması Müjdesi Toplantıdan Sonra Geldi

Bakan İsmet Yılmaz yapılan bu toplantının ardından önümüzdeki hafta duyuruya çıkaracakları 20 bin öğretmen ataması olacağını açıkladı. Öğretmen adaylarının beklediği haber verilmiş oldu fakat neredeyse tüm medya kurumları 30 bin öğretmen atamasından bahsederken bakanın 20 bin öğretmen alımı yapılacağını belirtmesi öğretmen adaylarını hayal kırıklığına uğrattı.

istanbul medyum

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.