Şubat Atamasıyla İlgili MEB’den Önemli Uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2016 Şubat atamaları için duyuruda bulundu.

2016 yılı Şubat dönemi Öğretmen atamalarıyla ilgili yapılan duyuruda “başvuru yapan adayların E-Devlet üzerinden alacakları diploma örneği, sistem üzerinden doğrulama kodu kontrolü yapılıp sonrasında başvuruları kabul edilecek. Atanan öğretmenlerin görevlerine başlaması esnasında ise diplomaların asılları istenecek.” denildi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kuruluşlarına ilk kez atanacak olan adayların 2015 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan ve üzerinde almış olmaları gerekiyor. İlköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, Türkçe, Türk dili ve edebiyatı, sosyal bilimler, tarih, matematik lise, coğrafya, fizik, kimya, din kültürü ve ahlak bilgisi, biyoloji, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için. ‘KPSSP121’, diğer alanlar içinse ‘KPSSP10’ puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

Adaylar kendi durumuna uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr vе http://ikgm.meb.gov.tr web sayfalarındaki ‘Elektronik Başvuru Formunu’ kullanıp yapacak. İlk kez atama ve milli sporcuların atanması ile ilgili aday öğretmen olarak atanacak adayların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar, 2 Şubat – 8 Şubat tarihleri arasında ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15 Şubat – 18 Şubat tarihlerinde yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

2016 ilk atama – Öğretmen Atamaları 11 Şubat Perşembe günü elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday Öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atamaları 19 Şubat’ta yapılacak, görev yerleryse 25 Şubat tarihinde valiliklerce belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.