MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,07 / Satış: 3,08
€ EURO → Alış: 3,36 / Satış: 3,38

Suriyeli Öğretmenler ve Öğrenciler

Suriyeli Öğretmenler ve Öğrenciler Eğitim Öğretime Türkiye’de Devam Ediyor

Suriyeli Öğretmenler ve Öğrenciler
  • 13.02.2016
  • 256 kez okundu

 

Suriyeli Öğretmenler ve Öğrenciler

Dünyada iyilikler olduğu gibi kötülükler de karanlık zamanlar da oluyor. Her zaman toz pembe bulutlarla çevrili olmayan dünyamızda mutlaka çeşitli sorunlar yaşıyoruz. Gerek ülke olarak gerek şehir olarak gerekse kişisel olarak yaşıyoruz bu sorunları. Bildiğiniz gibi Suriye’de oldukça fazla sorun yaşanıyor. Ülkede yaşanan karanlık günler yüzünden göç etmeye zorlanan binlerce insan var. Komşu ülkemiz olan Suriye’den gelen birçok kişi ülkemizin şehirlerinde yaşamaya zorlanıyorlar. Burada hayat kurmaya çalışan Suriyeliler kimi şehirde zorlukla hayat sürerken bazı şanslı Suriyeli göçebeler ise yerleşik hayata alışabiliyor.

Örneğin Suriyeli öğretmenler var. Türkiye’de öğretmenlik yapma hakları tanınan Suriyeliler mesleklerini göç ettikleri ülkede gerçekleştirmeleri bence çok iyi bir imkan. Bu altın değerinde imkanı Türkiye Suriyelilere sunuyor. Öğretmenlik mesleğini icra eden Suriyeliler bu durumdan oldukça memnun olmalı. Gerçekten zorda kalan Suriyeliler için inanılmaz bir fırsat olduğuna inanıyorum ve bunu biliyorum. Öğrencilere olan ilgileri ve şefkatleri olan Suriyeli öğretmenler, göç etmek zorunda olmalarının zor psikolojisini mesleklerine devam ederek aştıklarını düşünüyorum. Umarım bu gerçekleşiyordur.

Halkımızdan bu durumu eleştiren kişiler de oluyor elbette. Ülkemizin öğretmenleri dururken neden Suriyeli öğretmenler? diye soruyorlar. Elbette farklı bakışlar olacaktır. Olumlu ve olumsuz eleştiriler hep olur. Örneğin Suriyeli öğrenciler de ülkemizde ders görüyor ve bu durum gerçekten çok mutlu edici. Öğrencilerin eğitimleri yarım kalmışken Türkiye’de eğitimlerine devam etmeleri beni oldukça mutlu ediyor. Umarım ülkemiz için ve Suriye için tüm her şey iyi olur, öğretmenler ve öğrenciler her zaman eğitimine devam eder. Ülkeler böylece kalkınırlar ve ilerlerler. Benim yegane dileğim budur sevgili okurlarım. Esenlikle kalın.

Oğuzhan MERT / Köşe Yazısı

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ