Tam Eğitim Bursu’na Başvuru Yağıyor

Başarılı ama ekonomik yetersizlikler içinde bulunan öğrencilere yönelik olarak verilen Tam Eğitim Bursu sınavına tam 54 bin 933 kişi başvuru yaptı.

5 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan sınava rekor bir katılım bekleniyor. Saat 10.00’da başlayacak olan sınav, 38 il ve ilçedeki 88 okul, 2 bin 298 salonda düzenlenecek. Tam Eğitim Bursu sınavına yapılan başvurular 15 Şubat’ta sona ermişti. Bu seneki sınavlara rekor sayıda başvuru yapıldı. Sınavda başarılı olan öğrenciler öğrenimlerinin büyük bölümü Türk Eğitim Derneği okullarında sürdürecek. Üniversiteye kadar olan sınıfları bu okullarda okuyacaklar. Bu süreçteki tüm eğitim masrafları Türk Eğitim Dern21eği tarafından karşılanacak. Tüm bunların yanında başarılı öğrencilere sosyal, kültürel ve psikolojik manevi destek veriliyor.

Tam Eğitim Bursu Nedir?

Türk eğitim derneği tarafından verilen ve 2003-2004 öğrenim yılında başlatılan burs düzenlemesi başarılı öğrencilere yönelik olarak verilen bir hizmet. Bu bursu kazanmaya hak kazanan öğrenciler Türk Eğitim Derneği okullarında okutuluyor ve bütün maddi ihtiyaçları karşılanıyor. BU burs kapsamında eğitim, servis, giyim, yemek ve kırtasiye giderleri yer alıyor. Bunun da üzerine öğrencilere cep harçlığı veriliyor. Bu burs Üniversite eğitimine başlayıncaya kadar veriliyor.

“10.00 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye”

Eğitim sistemindeki sorunları çözmek ve maddi durumları yetersiz öğrencilere daha iyi bir gelecek sunmayı amaçlayan bu oluşum Tam Eğitim Bursu alan öğrencilere TED okullarında okuma imkanı veriyor. Bir çocuğun bir yıllık toplam eğitim masrafının 13 bin 500 TL olduğunu söyleyen yetkililer, öğrencinin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.