MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TEOG Takviye Kurs Detayları

400 Bin Sınıf Kullanıma Açılacak…

TEOG Takviye Kurs Detayları
  • 20.10.2015
  • 628 kez okundu

Takviye Kurs Uygulamasının Detayları

Milli Eğitim Bakanlığının bir yeni hedefi de okulları ve halk eğitim merkezlerini hemen hemen her gün kurs ve eğitim alınabilen yerlere dönüşmektedir. Buna bağlı olarak ortaokul ve lise öğrencilerinin başvuruları 1 Eylül’de alınacak. Takviye kursların ücretleri de uygun bir şekilde öğrencilere göre ayarlanacaktır. Öğrencilere seçme şansının verilmesine bağlı olarak öğrenciler ders dışı vakitlerinde takviye kurslar ile hem sosyalleşecek hem de yeni birere yetenek kazanmış olacaklar. Milli Eğitimin bu yeni amacıyla öğrenciler eğlenerek öğrenecekler.

400 Bin Sınıf Kullanıma Açılacak

Milli Eğitim bakanlığının gençlerin takviye kurslardan yeterince faydalanabilmeleri amacıyla halk eğitim merkezlerinde ve okullarda yaklaşık 400 bin sınıfı kullanıma açacağı belirtildi. Bu kursların içeriği sadece hobi değil aynı zamanda kurslarda lise öğrencilerinin üniversiteye rahat hazırlanabilmeleri adına Fen, Edebiyat Türkçe ve Sosyal Bilimler gibi alanlarda da ders almaları teşvik edilecek. Bunun için paket programlar da hazırlanacak. Öğrencilerin üniversite sınavına daha rahat hazırlanabilmeleri adına oluşturulan bu sınıflarda öğrencilerin ihtiyacı olan her türlü materyaller de sağlanmış olacak. Mezun durumunda veya örgün öğretimin dışında kalan öğrenciler için de halk eğitim merkezlerinde müfredata paralel bir biçimde takviye kursları da açılacaktır.

Tarama Testleri

Öğrencilerin bilgi birikimlerinin ölçülmesi adına tarama ve kazanım testlerinin yapılması da gerekecek. Buna bağlı olarak bu kurslarda eksikliklerin giderilmesi, derslerin pekiştirilmesi ve öğrencilerin sınavlardan daha yüksek not almalarının sağlanması amacıyla tarama ve kazanım testlerinin yapılması gerektiği bakanlık tarafından belirtilmiştir. Öğrencilerin gerçekten öğrenip öğrenmediğini bu testlerin sonuçlarına ve faydalılığına bağlayan bakanlık lise ve ortaokul çağındaki öğrencilerin daha başarılı olması ve gelecek kuşakların daha başarılı olması adına takviye kursların açılması yöneliminde karar kılmıştı. Açılan takviye kurslar ayrıca sosyal ve sanatsal yeteneklerle ilgili de olabilecektir. Milli Eğitim Bakanlığı okullara yapılacak yeterli başvurunun olması durumunda bu alanlara yönelik kursların da açılması gerektiğini belirtmiştir. Önemli olanının öğrencilerin ilgi ve yeteneklerinin arttırılması olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin bu ilgi alanlarına yönelik kursların açılmasının önünü de açmış oldu.

Tüm Detaylar İçin TIKLAYINIZ…

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ