TEOG Testleri İndirme Rekoru Kırdı

TEOG testini indiren öğrenci sayısı 8.500.000. Sayı çok büyük . Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) çerçevesinde ücretsiz olarak indirilen TEOG Kazanım Kavrama Testleri Büyük ilgi gördü.

Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde kazanım kavrama testleri MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hafta sonu kurslarına destek olmak amacıyla ücretsiz olarak yayınlandı.

Testlerde her ders için 24 soru bulunuyor. 38 seçilen öğretmen tarafından hazırlanan kazanım Kazanma Testleri akademisyenlerce akademik incelemeye tabi tutulduktan sonra parça parça yayımlanmaya başlanmıştı. Mart 2015 tarihinde yayımlanmaya başlayan Kazanım Kavrama Testleri 30 gün içinde sekiz buçuk milyonu aşan bir download (indirme) seviyesine ulaştı.

En çok indirilen edilen dersler Teknoloji dersleri ile ilgili testler, fen matematik ve Türkçe testlerinden oluşuyor. Kazanım Kavrama Testleri sayesinde öğrenciler seviyelerini belirleyebilecek ve TEOG sınavına hazırlanırken eksiklerini görebilecekler. TEOG hazırlık konusunda öğrencilerin ekmeğine yağ süren bu testlerle öğrencileri TEOF sınavında sorulacak soru tarzı hakkında da bilgi sahibi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.