MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,07 / Satış: 3,08
€ EURO → Alış: 3,35 / Satış: 3,36

Teröre Yardım Edenlerin Memurluk Hayatı Bitiyor!

Ahmet DAVUTOĞLU’nun İmzaladığı Genelgeyle Hayata Geçiriliyor…

Teröre Yardım Edenlerin Memurluk Hayatı Bitiyor!
  • 17.02.2016
  • 312 kez okundu

Teröre Yardım Edenlerin Memurluk Hayatı Bitiyor!

Son aylarda başta Türkiye sınırları içerisinde yer alan terör örgütü PKK olmak üzere, sınırlarımızın dışarısında yer alan farklı terör örgütlerine karşıda operasyonlar düzenleme kararları alan hükümet, şimdi de devlet bünyesinde çalışıp, herhangi bir terör örgütüyle ilişiği bulunan memurların işine son verecek..

Konu geçtiğimiz günlerde Başbakanlık genelgesi ile Resmi Gazete’de ki yerini aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzasını taşıyan genelge ile, “Adı ne olursa olsun, terör örgütleri ile uzaktan yakından ilişkisi bulunan devlet memurlarının işine son verilmesi” öngörülüyor. Genelge de aynı zamanda legal isimler ve faaliyetler altında işlem yapan, ancak devletin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden, kamu düzenini bozmaya çalışan oluşumlarla bilerek ilişki kuranları kapsayan maddelerde  bulunuyor.

Genelge ve yasalarda, devlet memuru olarak kamuya hizmet veren personellerin, gerek görevleri esnasında, gerekse mesai saatleri dışında gerçekleştirdikleri her türlü eylemin, taşıdıkları devlet memuru sıfatına uygun olması ilkesi bulunuyor.

Kamu çalışanlarının belirtilen mevzuata uygun hareket etmeleri, idari yapıdaki emir komuta zincirine tam olarak bağlı olmaları ve bu bağlılıkla yürütülen her türlü işlemlerde amirlerine karşı sorumlu olmaları gerekliliği yer alıyor. Yasalarda ise idari amirler, kendine bağlı çalışanların görev ve yükümlülüklerini, ilgili yasalara göre belirlemeli ve bu yasalara dayanarak kontrol ve takip mekanizmasını işleve sokmalıdır.

u_7217

İlgili yasa ve genelgelerde;

– İster legal, ister illegal olsun, devletin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden unsurlar ile ilişkisi olan, yapılacak yardımın boyutuna ne olursa olsun bu oluşumlar ile birlikte hareket ederek kamu düzenini bozmaya çalışan,

– Bahsi geçen oluşum ve örgütlerin talimat ve isteklerini yerine getirerek görevinin dışına çıkan,

– Bahsedilen yapıdaki oluşumlara herhangi bir şekilde yardımcı olan,

– Kamudaki görevini ve kamuya ait olan kaynakları bu yapı ve örgütlerin kullanımına sunan ya da bunları desteklemek amacıyla kullanan,

– Terör örgütleri ve legal zeminde bölücü faaliyetler yürüten oluşumlar ile devletin mücadele etmesini engellemeye çalışan,

– Herhangi bir örgütün propagandasını yapan,

kamu personelleri hakkında, bahsedilen mevzuata uygun olarak nitelikli işlemler, bağlı bulundukları amirler tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Kesin suç teşkil eden sözlü ya da fiili eylemlerde ise kişiler, yine hızlı bir şekilde adli kurumlara bildirilerek haklarında cezai işlem uygulamasının yapılması sağlanacaktır.

Başbakanın imzasını taşıyan genelge ile, başta sınırlarımız içerisinde yer alan oluşumlar olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğini tehdit eden tüm oluşumlara karşı, daha etkin mücadele edilmesi hedeflenmektedir.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ