MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TES Danışman Öğretmen Seçimlerini Eleştirdi

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticileri ve yerel yöneticilerinde katılımıyla düzenlenen Uşak Türk Eğitim-Sen Şube istişare toplantısı yapıldı.

TES Danışman Öğretmen Seçimlerini  Eleştirdi
  • 27.02.2016
  • 208 kez okundu

Türk Eğitim-Sen, Danışman Öğretmen Seçimlerini  Eleştirdi

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticileri ve yerel yöneticilerinde katılımıyla düzenlenen Uşak Türk Eğitim-Sen Şube istişare toplantısı yapıldı.

Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özer, istişare toplantısında yaptığı konuşmada;

Günümüzde Türk milletinin ve kamu çalışanlarının yaşadığı sorunlar, gerçekten hepimizin içini parçalıyor. Ankara’da yaşanan bombalı saldırı, hepimizi derinden sarstı. Sürekli değişen gündemi takip etmekte zorlanır olduk. Gündem değişimi bilinçli mi yapılıyor bilmiyorum ama, ortaya çıkan izlenimler bu yönde gözüküyor. Çözüm sürecinin terör örgütüne yaradığı da, açık bir şekilde ortadadır.  dedi.

turk_egitim_sen_genel_merkez_il_ve_ilce_yoneticileri_istisare_toplantisinda_bulustu_h5963

Sami Özdemir sözlerine; Neredeyse kamu bünyesinde çalışan tüm personel, artık birbirine kin dolu gözler ile bakmaya başladı. İş barışı ve ortamı bozulmuş durumdadır. Bunun en büyük sebebi, yandaş sendikalardır. Yandaş yapının devletin tüm kadrolarına girmesi, mesleki tecrübesi bulunmayan insanların hak etmedikleri yerlere gelmesine neden oldu. Yani iş ehline verilmiyor. Bizler sözde değil, gerçek anlamda özde sendikacılık yapıyoruz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti, ezanımızı, dinimizi, dilimizi ve bayrağımızı savunuyoruz. Bu bizim ilk vazifemizdir.”  şeklinde devam etti.

İstişare toplantısında konuşma yapan  G.M ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan ise;  Bugün ülkemizde gerçekten çok büyük sorunlar yaşanıyor. Genel sorunların dışında, eğitim sisteminde de köklü değişikliklere gidilmesi, ülke sorunlarına ekstra bir yük getirmiştir.  Danışman öğretmen seçme süreci yaşandı. Bu süreç tam anlamıyla akıl ve mantıktan uzak bir süreç olarak, eğitim tarihine geçmiştir. Bakanlığın el altından gönderdiği bir yazıyla, okul yönetimlerinden bile habersiz bir şekilde danışman öğretmenler seçildi. Bürokrasinin sağlıklı işlediği kurumlarda, böyle bir yazının el altından değilde, tüm personele tebliğ edilecek şekilde olması gerekiyordu. MEB adeta el altından danışman öğretmen seçimi yaptı. Direk olarak sağlıklı bir kritere dayandırılarak yapılmadı. Bu kul hakkıdır. Ve vicdanen, nede dinen kabul edilebilir bir durum söz konusu değildir. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Süreç baştan sona yanlış işliyor. Adam kayırma devri devam ediyor. Ancak bu haksız sürecin yasal yollarla takipçisi olup, gereken her şeyi yapacağız. Bu konuda tüm üyelerimiz bize güvenebilir” dedi.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmayacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Maliye Bakanlığından aldığı öğretmen atama yetkisini ne zaman kullanacak? Kasım ayında öğretmen ataması olacak mı?
Resmi Bayramlar Tören ve Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Resmi bayram yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Garnizon komutanlığının çelenk yerleştirme ve kutlamalara katılma durumunda değişiklik yapıldı.
Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ