MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tübitak Bursu Alanların KYK Bursları Kesilmeyecek

Üniversite sınavında ilk 25 bine giren öğrencilere yönelik olarak verilen Tübitak bursları yüzünden artık KYK bursları kesilmeyecek

Tübitak Bursu Alanların KYK Bursları Kesilmeyecek
  • 20.02.2016
  • 302 kez okundu

Tübitak Bursu Alanların KYK Bursları Kesilmeyecek

Billim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Reform Paketi’ndeki 17 maddenin görüşüldüğünü belirteren kalan 18 maddenin de Salı günü görüşüleceği belirtildi. 15-16 Şubat’ta kanunun çıkacağını belirten Işık, Cumhurbaşkanı şubat ayı içinde kanunu onayladığı takdirde 1 Mart’tan itibaren kanunun yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bakan Fikri Işık Kanal 24’te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. AKP iktidara geldiği günden beri Türkiye’de üretimin her aşamasına yönelik olarak çok yoğun ve ciddi adımlar atıldığını belirten Işık, geçmişte yaptıkları çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını söyledi.

Geçmişte ülkenin ucuz iş gücüne yönelik olarak çalıştığını belirten Işık, artık bu durumdan vazgeçilerek katma değeri yüksek işlere geçiş yapılması gerektiğini belirtti. Bu bakımdan Ar-Ge Reform Paketi’nin çok önemli olduğunu vurgulayan bakan toplam 35 maddelik reformun 17 maddesinin görüşüldüğünü, kalan 18 maddenin de Salı günü görüşüleceğini belirtti. 15-16 Şubat tarihleri arasında kanunun çıkacağını vurgulayan Bakan Fikri Işık, Cumhurbaşkanı’nın onaylaması halinde kanunun 1 Mart’tan itibaren yürürlüğe girebileceğini belirtti.

KYK Bursu Kesilmeyecek

Üniversite sınavında ilk 25 bine giren öğrencilere yönelik olarak verilen Tübitak bursları yüzünden artık KYK bursları kesilmeyecek. Başarının ödüllendirilmesi gerektiğini belirten Fikri Işık Kredi Yurtlar Kurumu burslarının Tübitak Bursu kazanıldığı taktirde kesilmeyeceğinin altını çizdi.

Fikri Işık yaptığı açıklamada kodlama dersi ile ilgili olumlu gelişmeler olduğunu ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı’nın özenle çalıştığını vurguladı. Dijital çağda kod yazamayan insanın yerinin olmadığını belirten Fikri Işık kodlama bilmenin önemine değindi.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ