Türk Eğitim Sen İkinci İl Dışı için MEB’e Yazılı Başvuruda Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) mülakatlı sözleşmeli öğretmenlik getirmesi ile birlikte atamaları yapılan öğretmenler atandıkları illerde 4+2 yıl boyunca tayin isteme hakları olmadan kalacaklar.

6 yılını doldurduktan sonra il içi yada il dışı tayin isteme haklarına sahip olacaklar. Atamalar kalkınmada öncelikli illere yapılacak.

27 Haziran 2016 tarihinde sonuçlanan iller arası yer değiştirme işlemleri sonucunda tayinleri çıkmayan öğretmenler sosyal medya üzerinden toplanarak Milli Eğitim Bakanlığından ikinici il dışı talebinde bulunuyorlar. Sebep olarak da sözleşmeli öğretmen atamaları yapıldığında 2017 il dışı atamalarında tayinlerinin daha zora girecek olması.

2016 yılı için ikinci il dışı ataması isteyen öğretmenlere destek sürüyor. Bir çok eğitim sitesi desteklerini belirtti. Sendikalardan ise Türk Eğitim Sen bu konunun üzerine bayağı düşüyor.

Sosyal medyadan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK sürekli yazı yazarak Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) talepleri değerlendirmesi gerektiğini savunuyor. Hatta sendika bu konu için bakanlığa yazılı talepte bile bulundu.

Aşağıda Türk Eğitim Sen’in Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiği yazıya ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce “Öğretmenlerin 2016 İl dışı yer değiştirme işlemleri  27.06.2016 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. İller arası yer değiştirmelerde boş kontenjanların tamamının gösterilmemesinden dolayı yer değiştirme talebinde bulunan  birçok öğretmenimiz tayini çıkmayarak mağduriyet yaşamıştır.
Türk Eğitim-Sen olarak; özür grubu yer değiştirmeleri yapıldıktan sonra, boş kontenjanların tamamı gösterilerek, iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenlerimize 2. kez iller arası yer değiştirme imkanı verilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.

6 yorum

  1. Hadi inşallah sözleşmeli alım yapılmadan biz doğuda kalmış öğretmenlerinize bir hak daha verilsin

  2. Kesinlikle destekliyoruz. 2. İl dışı bir haktır. Adalet ıcın 2. İl dışı yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.