İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’de ki Suriyeli Öğretmenlere Maddi Destek

Milli Eğitim Bakanlığı, PTT ve UNICEF’in imzalayacakları protokol ile Türkiye’de mülteci olarak yaşayan Suriyeli Öğretmenlere düzenli olarak maddi destek sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda ayrıntılara da yer verildi. Yapılan açıklamalara göre 06/11/2014 Perşembe günü saat 10.00 da Ankara Rixos Hotel’de yapılacak organizasyonda MEB, PTT ve UNICEF protokolün altına imza atacak.

Protokol gereği MEB UNICEF’e Türkiye’de yaşayan Suriyeli Öğretmenlerin sayısını iletecek. PTT’de açılacak olan hesaba fon ücretleri toplanacak. PTT, MEB’den aldığı listedeki öğretmenlere kart çıkartarak aylık ödemeyi yapacak.

Organizasyona Milli Eğitim Bakanlığını temsilen Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, PTT’yi temsilen PTT  Genel Müdürü Osman Tural katılacak. UNICEF’i ise UNICEF Türkiye Temsilci Vekili Lieke van de Wiel ve UNICEF Türkiye Temsilciliği’nden yetkililer temsil edecek.

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamanın tam metni ise şöyle:

Milli Eğitim Bakanlığı UNICEF PTT MEB

4 Yorum

 1. adalet isteyen tarihciler adalet isteyen tarihciler 25 Aralık 2014

  Edin onlarada yardim edin herkese yardim edin ama dinimizde once yakinindakilere yardim et diyor bizde bu ulkenin issiz ogretmenleriyiz birileri bizide gorebilecek devletimiz bizim skntilarimizda el atackmi biz tarihcilerin sikintilari giderikecek mi soruyorum sadece bu ulkenin bi vadandasi olarak ben daha kac yil issiz kalacam…

 2. işsiz öğretmen işsiz öğretmen 20 Kasım 2014

  Devlet kendı işsiz öğretmenlerine ne gibi kolaylık sağlıyor sgk borcu olduğu için hastanelerden bile yararlandırmıyor .Bir fonda bize açsınlar .

 3. gülcan gülcan 19 Kasım 2014

  eee yuh artık yeter biz aç geziyoruz kuruşun hesabını yapıyoruz. “Suriye muhtaç” ama senin öğretmenin sarayda yaşıyor zaten. Artık dilencilerimize bile Suriyeliden fırsat kalmıyor!

 4. melis melis 14 Kasım 2014

  Bu ülkenin öğretmenleri enayi gibi kpss ye çalışsın, hükümetin yanlış politikasında n atanamas in beş pararasiz dolassin onlara havadan para verilsin. Bu adaletsizlig e lanet olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.