Üniversitelere 3 Bin Atama Yapılıyor

Üniversitelerin idari birimlerine bu yıl verilmesi planlanan 2 bin 500 kişilik kadro 3 bine çıkarıldı.

YÖK’ün yaptığı açıklamaya göre Maliye Bakanlığı ve Devlet personel Başkanlığı 2015 yılı için devlet üniversitelerinin idari kadrolarına 2 bin 500 atama izni vermişti. Aynı uygulamanın bu sene de planlandığını belirten yetkililer, 2016 senesi için de 2 bin 500 kişilik atamanın söz konusu olduğunu belirtti.

sartlar

Hükümetle yapılan görüşmelerin sonucu olarak 3 bine çıkarılan kadro sayısı atanmak isteyen pek çok kişiyi sevindirdi. Yapılan açıklamada özellikle üniversite hastanelerinin daha iyi noktaya gelmesinin hedeflendiği belirtilirken, hizmet kalitesinin yükseltilmesinin amaçlandığı söylendi. Hükümete yaptıkları 500 kişilik kadro artışının Başbakan Davutoğlu tarafından kabul edilmesine çok memnun olduklarını belirten yetkililer bu artışın vatandaşa daha iyi hizmet sunmanın önünü açacağı belirtildi. Yapılan açıklamada başta başbakan olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ve tüm hükümet erkânına teşekkür edildi.

Üniversite idari birimlerine yapılacak olan atamalarda KPSS sınavında yeterli puan alma şartına bakılıyor. Atanmak isteyenler tercihlerini yapıp OSYM’ye gönderdikten sonra atama sürecini bekliyor. YÖK her yıl düzenli olarak üniversitelerin idari kademelerine düzenli olarak personel alımı yapıyor. Bu sene artan kontenjanın sonucu olarak daha çok kişi atanma fırsatı bulabilecek. Bu yıl geçen yıla göre 500 kişi fazla atanma şansı bulacak. Toplamda 3000 kişi atabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.