İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Düzenleme İle 3 Grup Memura da Giyecek Yardımı Verilecek

23.06.2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan 2016/8888 karar sayılı memurlara yapılan giyecek yardımı yönetmeliği değişikliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) devlet Personel Başkanlığının (DPB) 05.05.2016, 11.05.2016 tarihli ve 2766, 2906 sayılı yazıları üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun (DMK) 211. maddesine göre Bakanlar Kurulu tarafından 06.06.2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Giyecek Yardımı Verilmesi Kararlaştırılan Memurlar Kimler?

Giyecek yardımını bir çok kurum almakta yapılan kanun değişikliği ile giyecek yardımı alacak memurlara Mübaşir, Arama ve Kurtarma Teknisyeni ve Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personel eklendi.

Ayrıca bu personellere nakdi değil ayni yapılmasına karar verildi.

Mübaşirler için keten kumaştan bir takım elbise verilmesi uygulamasının geçerli olmaması kararlaştırıldı.

Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personelleri için evde sağlık hizmetleri dışında başka bir görevde görevlendirildiklerinde verilen süreden daha kullanılmış ya da kullanılabilir durumdaki giyecekleri geri alınır. Geri alınan giyeceklerin nasıl değerlendirileceğine Türkiye Halk Sağlığı Kurumu karar verir.

Arama ve Kurtarma Teknisyenleri için gümrük ve ticaret bakanlığı için dedektör köpek eğitmeni ve idarecisi olarak görev yapan muhafaza amir ve memurlara yıllık 2 adet tulum verilecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.